| Radioactive a întrebat:

Care e filmul vostru preferat si de ce? Dar melodia voastra preferata si de ce? Dar cantaretul/cantareata? Dar actorul/actrita? De ce, bineiteles

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Piratii din Caraibe pentru ca e plin de aventura, si are personaje superbe love struck
evanescene-bring me to life pentru ca ma reprezinta si o stiu de cand eram mica happy
Enrique iglesiaslove struck are o voce minunata, canta din inima si arata si hot!
actorul preferat=mihai bendeac= e cu adevarat talentat! poate fi orice personaj vrea(asta da actor) ii citesc blogul in fiecare zi love struck

pa-pa love struck

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Filmul meu preferat este Harry Potter and the Deathly Hallows. Vezi aici trailer-ul http://www.youtube.com/watch?v=oCjNo7QjeuI&feature=fvst deoarece in filmele Harry Potter se ascunde ceva special, spre deosebire de alte filme. Melodia mea favorita este I Kissed a Girl http://www.youtube.com/watch?v=3fBdgZUtpBg deoarece nimeni n-a putut sa faca un cover care sa sune ca melodia originala. M-am uitat aseara la American Idol, si am vazut-o pe una care i-a ingrozit pe juriu, cantand I Kissed a Girl. Cantaretul meu favorit si cantareata mea favorita sunt Justin Bieber si Katy Perry. De ce? Pentru ca imi place fiecare dintre melodiile lor. Actrita mea si actorul meu favorit sunt Emma Watson si Daniel Radcliffe deoarece ei stiu sa joace, nu ca altii [nu dau nume] si pentru ca joaca in filmul meu favorit, Harry Potter.

| crisS a răspuns:

Filmul meu preferat e "Valmont" un film caracterizat prin simplitatea vietii de epoca. Din punctul meu de vedere e exceptional de fiecare data il revad cu placere, actorii - de exceptie( cu siguranta sunt filme mult mai bune dar daca imi pui intrebarea asta acesta e singurul la care ma gandesc).
Melodie... aici as avea mai multe variante ( din mai multe genuri) momentan imi plac mai multe melodii una dintre ele ar fi "Mr. Saxobeat" dar daca ar fi sa aleg- asa fara sa tin cont de preferinta momantului as alege " Serenade" - Schubert, din simpliul fapt ca ma linisteste de fiecare data cand o ascult...
Cantaret? Imi plac foarte mult Dima Bilan si Beyonce. Dima are o voce buna si a fost dovedit acest fapt - a castigat eurovisionul in 2008 iar Beyonce are o voce fabuloasa si o apreciez foarte mult ca are o viata ok pe langa alte vedete.
La categoria actori imi plac foarte mult Colin Firth si Kirsten Dust, pentru ca : primul este un actor cu experienta care ma fermecat in fiecare film al sau iar Kirsten era mult talent.

| Диана a răspuns:

N-o să scoţi nimic de la mine! Never! Mu ha ha!

| mhg a răspuns:

Filmul meu preferat... Stay (Rămâi cu noi!) http://www.youtube.com/watch?v=L6GGsl6XUNU din 2005 pentru că este o dramă psihologică cu un subiect bine gândit, iar Ryan Gosling joacă extraordinar, chiar transmite un anumit mesaj prin expresivitatea pe care o menţine de-a lungul filmului.

Melodia preferată...nu pot să am o melodie preferată, deoarece sunt multe piese într-adevăr frumoase pe care le ador şi nu pot să aleg. Dar momentan ascult în "prostie" : Metallica-Nothing Else Matters http://www.youtube.com/watch?v=ye24cqG8j3M&feature=related, Aerosmith-I Dont want to miss a thing http://www.youtube.com/watch?v=a2oIiPwy_4I&feature=fvst şi Blue Foundation-Eyes on fire (remixul dubstep) http://www.youtube.com/watch?v=IUGzY-ihqWc.

Nici la această întrebare nu pot să-ţi acord un răspuns concret. Pot doar să-ţi spun că ascult foarte mult rock, dnb, dubstep şi uneori trance.

Aici ştiu ce să spun : Johnny Depp. Deoarece este genial. Interpretează superb orice rol de la animaţie până la comedie, dramă, thriller, acţiune etc.

| hSh3ad a răspuns:

Film preferat:Saw 3D
De ce?
Pentru ca n-are personaj principal, si nu castiga nici binele, nici raul
Melodia:Nine thou-Superstars remix
De ce?
Pentru ca este suuper si se potriveste cu atomsfera cand faci o cursa!
Cantaretii:Three days grace
De ce?
Pentru ca canta rock la MAX!
Actorul:Sylvester Stallone
De ce?
Pentru ca a jucat in multe filme de succes si este un actor deosebit...(Mi-a placut Rambo mai ales...)

Cam atat despre ce-mi place...

| hSh3ad a răspuns:

Mdah da se intoarce Jigsaw cu alr saw!

| iacobitza a răspuns:

Filmul meu preferat, hmmmmm sunt o multime dar optez pentru 30days of night, e de groaza dar asta e starea pe care o am acum.
Melodia preferata se schimba in fiecare saptamana(iubesc muzica):d vama veche-epilog :X chiar daca a mai fost preferata mea de cateva zeci de ori o sa ramana in continuare pentru ca e printre putinele melodii roamanesti in care s-a pus pasiune:X james blunthappy Compune melodii in care pune suflet :Xle stiu aproape pe toate actorul:ian somerhalder imi place cum joaca

| L3XxA a răspuns:

Film preferat:hmm...Home alone (2). melodia preferata:Mr.Saxobeat pentru ca suna mistolaughing. cantareata preferata:Kate Alexa. cantaretul preferatbig grinan Balan

| saymoon a răspuns:

Step up 3D, deoarece imi plac filmele musical si ador dansurile care le fac acolo.
Melodii preferate, depinde de starea mea, dar ti o spun pe cea care o ascult acum (sunt destul de suparata), We are the fallen -Bury me alive, pentru o ascult cand sunt suparata si parca imi da putere, si ma ajuta sa nu plang, acesta e motivul.
Pot sa pun in locul cantaretului o trupa? Daca da asta e One Republic, pentru sunt niste artisti exceptionali, iar melodiile lor te lasa fara cuvinte, de la versuri ( trebuie sa stii engleza ) si pana la timpii de masura al tobelor.
Cantareata preferata e Avril Lavigne, acelasi motiv, artista desavarsita.
Bun, acum artistii din domeniul teatral : Actorul ar fi Jonny Deep, intodeauna ma face sa rad, joaca excelent, si merita locul 1 in topul meu, imi mai place extrem de mult Piratii din Caraibe.
Acum actrita, de fapt nu am chiar o actrita preferata, dar imi place cum joaca Eva Longoria.
Cam acesta e topul.

| xXandreyXx a răspuns:

H3adShoT De fapt in SAW 3D Castiga binele... Pt ca Cel Cu Piciorul de lemn il inchide pe (asta rau care tot face capcane) In Hala Groazei Si daca nai vazut bine ia aruncat ferastrau si la lasat si pe intunerichappy