| didi_6831 a întrebat:

Care e "intelesul" acestui videoclip.despre ce e vorba? http://www.youtube.com/watch?v=zzTZeeMCUBk&ob=av2e

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că înseamnă ce vrea fiecare să însemne, fiind lăsat loc liber interpretărilor.
Faptul că acea domnişoară este îngropată de vie poate sugera disperare, se simte confuză, neputincioasă. La "slujbă" asistă familia şi prietenii, cele mai importante fiinţe, dar pentru ea probabil că au reprezentat cea mai mare dezamăgire. I-au făcut rău, au distrus-o psihic, astfel că îi vede ca pe nişte călăi.
Finalul prezintă acea confruntare dintre ea şi un personaj care arată identic, ceea ce sugerează că e pusă în faţa faptului împlinit, sau o trezire la realitate, afişarea sentimentelor de ură (fata îmbrăcată în negru) şi iubire (alb) faţă de persoanele din jur.
Cântecul/clipul poate să însemne şi dorinţa de a "îngropa" un viciu, dar acesta se întoarce în final, făcând din nou parte din viaţa acelei fete, ducând-o la pierire.

1 răspuns:
| FunnyFrog a răspuns:

Eu cred ca...Au ingropat-o pe aia de vie si aialalta era partea ei malefica...sau nu stiu