| Rockeritza66 a întrebat:

Care este cea mai buna trupa/formatie de rock?

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

BVB

| Rockeritza66 explică (pentru Duucu):

Iubesc Black Veil Brides

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rockeritza66):

Sper că glumești.

| svartirhimnar a răspuns (pentru Duucu):

Maxim i-ai zis-o, ţi-a mai dat şi fundă. laughing săraca, poate crede că vorbeşti serios.

| RockNbeer a răspuns (pentru Duucu):

Huaa..sugator de funde..hua!

| Duucu a răspuns (pentru RockNbeer):

Eu le folosesc în loc de prezervative.

| Duucu a răspuns (pentru Rockeritza66):

Și eu :X

25 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

N-ai cu sa spui asta, toate parerile sunt subiective.

| RockNbeer a răspuns:

Muzica nu este o competite, nu exista cea mai buna.

| greyhound a răspuns:

Acdc

| Rakanishuu a răspuns:

Nu exista asa ceva. Cea mai buna este cea pe care o consideri tu cea mai buna. Cele mai bune pentru mine sunt Sleeping With Sirens, Papa Roach, Manowar, Rammstein, A Day To Remember si HED P.E.

| kteichd a răspuns:

Black veil Brides

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Salut! Mie mi se pare ca cei mai buni sunt Europe, Metallica, Bon Jovi si Scorpions. Parerea mea...

| Dumniezău a răspuns (pentru RoboțelulAndroidDinTelefon):

Sut o gramada mai buni decat astialaughing.De dimmu borgir nu ai auzit?

| Scarbo a răspuns (pentru Dumniezău):

Dimu borgir nu e rocklaughing

| Duucu a răspuns (pentru Scarbo):

Dimmu e jazz.

| CautNume a răspuns (pentru Scarbo):

Dimmu ie manele, nu?

| Scarbo a răspuns (pentru CautNume):

Ie black metal / symphonic black metal, poate fi considerat si rock devreme ce metalul e subgenul sau, dar metalul e metal si rockul e rock nu? 2 genuri de muzica diferite.

| CautNume a răspuns (pentru Scarbo):

Nu, nu sunt doua genuri diferite.Metalul e un subgen al rockului, deci e corect sa spui si ca e o trupa de rock, si ca e o trupa de metal.

| Dumniezău a răspuns (pentru Scarbo):

E metal...na.

| Scarbo a răspuns (pentru Dumniezău):

E buna si dimmu, dar cand a pus intrebarea cred ca s-a referit la trupe de genu : bon jovi, skillet, bvb, linkin parca, avengers sevenfold, etc.

| Dragonfly6 a răspuns:

Este imposibil sa existe doar una.

| ShadeAdda a răspuns:

Intrebarea este pusa destul de prost, in sensul ca NU exista O SINGURA formatie rock care sa le eclipseze pe celelalte. Fiecare, mai ales ascultatorii muzicii rock, au favoritii lor. De exemplu daca as spune acum ca mie imi plac (ceea ce este adevarat), pe langa multe alte trupe, Thousand Foot Krutch, Halestorm, Nickelback si Skillet o sa-mi sara o gramada in cap si o sa zica: "Nuuuuu sunt multi altii care sunt CU MULT mai buni decat aceia! Huuuu!" si astfel se declanseaza un razboi de comentarii in care cu totii avem dreptate si n-avem dreptate in acelasi timp.
In concluzie, nu exista "cea mai buna trupa rock", fiecare are preferintele lui. Ceea ce iti sugerez e sa cauti diferite trupe rock si sa gasesti ceea ce iti place tie, nu ceea ce zic ceilalti ca e tare si ca trebuie sa iti placa.

| johnyxus a răspuns:

Linkin Park big grin

| MauriceCorelli a răspuns:

Dac-o gasesti, sa ma anunti si pe mine, bine? Eu as inclina spre Dream Theater, dar sunt subiectiv.

| StayChill a răspuns:

Pentru mine este Panic! At the disco. Oricum, este doar o parere. Sa fim seriosi, nu exista formatii mai buna ca altele. Fiecare formatie canta diferit. Daca iti place Panic! At the disco (sau macar cuiva) au scos un clip nou,,, Miss Jackson''. Bafta!