| AoiTori a întrebat:

Care este cea mai potrivita chitara pentru incepatori? Clasica sau Acustica?

Răspuns Câştigător
| Polaris a răspuns:

Acustică. Serios, acustică, clasica e pentru muzică clasică, și după cum văd avatarul tău, tu o să cânți cu totul altceva. Cu toate că o să te doară degetele la început mai mult decât la cea clasică, acustica e recomandată pentru cei ce vor să se axeze pe, să zicem, folk/rock/pop/cartof...

Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| AoiTori explică:

Va multumesc tuturor pentru raspuns!

| Andreea2209 a răspuns:

Clasica...si eu sunt incepatoare si mai multi prieteni mi-au sugerat sa leg chitara clasica

| Jigaraoana a răspuns:

Clasica...(stiu eu)

| Jigaraoana a răspuns:

Clasica