| SynZeSaseTri666 a întrebat:

Care este cea mai vizualizata melodie rock/metal pe youtube?

26 răspunsuri:
| bloodyhell a răspuns:

La chestia asta nu m-am gandit niciodata.

| Purgatoriu a răspuns:

Probabil una de rahat.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Metal stiu ca este Chop Suey, de la SOAD.
Sau poate ma insel.

| Delicacy a răspuns:

N-am dat niciodată importanţă numărului de vizualizări de la o melodie.Nu asta e important pentru mine.

| AgathaRo a răspuns:

Navigand pe youtube am dat de ===> http://www.youtube.com/watch?v=8SbUC-UaAxE asta, pana acum nu am observat melodie cu mai multe vizualizata ca asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca asta:
http://www.youtube.com/watch?v=8UVNT4wvIGY

| MaskOfSanity a răspuns (pentru anonim_4396):

Melodia aia nu se poate numi rock.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Mie mi se pare in regula melodia. Daca nu-ti place, simplu, n-o asculta.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

De când panarama asta intră la rock? straight face

| MaskOfSanity a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce te ataci...
Om cu intelect, am spus că nu se încadrează în genul rock, e indie pop. Adevărat că nu-mi place, dar nu la asta mă refeream.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Nu prea ascult Gotye, asta e singura piesa care imi place. Stiam ca canta rock alternativ si indie rock.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gotye

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Iti place sau nu, este rock.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gotye

| MaskOfSanity a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e rock, mă. Că Gotye cântă de obicei indie rock, asta e altceva.
"Somebody That I Used to Know is a mid-tempo, indie pop, ballad song"
http://en.wikipedia.org/wiki/Somebody_That_I_Used_to_Know

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Imi asum greseala, pentru raspunsul dat.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeam de melodie nu de asta care o cântă. Ce-i rock în ea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Cred c-o putem clasa la indie rock. Mie asa mi se pare, insa vad ca foarte multi spun ca nu e rock.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Ştii măcar ce elemente definesc o melodie drept una rock?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Te referi cumva la instrumentele care definesc piesele rock? Pai ar fi chitarele electrice, pianul, bateria, chitarele bas, orga electrica.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Clar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Poate imi explici tu care sunt ''elementele''.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Chitara electrică, pianul, bateria, chitarele bass, orga, se găsesc şi în alte genuri de muzică. Chiar şi în manele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Manelele au influente din muzica populara, araba, turca, si ce-o mai avea ele. Pe cand rock-ul are influente din muzica irlandeza si muzica afro-americana. Cele pe care le-am enumerat eu, si tu, sunt instrumentele de baza ale rock-ului. Ca s-au gasit unii sa cante cu chitara electrica manele, e problema lor. Dar este o blasfemie adusa acestor instrumente.

| MaskOfSanity a răspuns:

Naiba ştie.

| Decrepit a răspuns:

La metal, Chop Suey de la SOAD.La rock, November Rain si New Divide, de la Linkin Park, pentru ca inca intra la categoria rock.

| Adry123456789 a răspuns:

Nu stiu! Auzi, daca vrei sa asculti o meodie tare asculta asta : http://www.youtube.com/watch?v=LLYX69YUhW0 :)