| queeny a întrebat:

Care este colindul vostru preferat?

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Hmm, imi plac toate colindele, fiecare are o semnificatie speciala, nu le pot compara intre ele.Sunt foarte frumoase si cele romanesti (gen Galbena Gutuie, La Viflaim, Astazi S-a Nascut Hristos, etc) dar si cele straine (Santa Claus is coming to town, Silent Night sau parca asa se numea...). Ma repet, imi plac toate. Ah, uite ca deja ma cuprinde sentimentul acela al Sarbatorilor, doar vorbind despre colinde...

23 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

STEFAN HRUSCA - Cerul si pamantul : http://www.youtube.com/watch?v=OKsIAxniJsU&feature=related si Joy To The World : http://www.youtube.com/watch?v=91brmsKeqcQ&feature=related

Acestea doua sunt colindele preferate pe care le ascult an de an. Sunt superbe. Scuze ca nu postez doar unul, dar nu pot sa aleg unul din aceste doua. Imi plac amandoua la nebunie.

| Bacemi a răspuns:

Toate colindele sunt minunate prin prisma iubirii si pacii sufletesti induse. Toate aduc spiritul Craciunului in sufletul nostru. Mie imi plac in mod special :

Happy Christmas - John Lennon : http://www.youtube.com/watch?v=KYhaZ2pV0CQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=HV3Cdktf3Mo

Stefan
| Stefan a răspuns:

Apai no ce spuneti, primiti cu colindul? Daca imi ve-ti da ceva, eu voi colinda. Dar sa asteptam in liniste si pace acest moment.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pe podele de nuielelove struck
Asa e colindul meu preferat big grin

| elena a răspuns:

"Astazi s-a nascut Hristos!"

| Oanny a răspuns:

Galbena gutuie:X:X eu ador aceasta melodie

| sfo a răspuns:

Trans Siberian Orchestra - Carol of the Bells

| simoSTAR a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=S2_GOqKjFI4

milenium-craciunul a sosit :)

| Orannginna a răspuns:

"La multi ani surori si frati" happy

| κίllą a răspuns:

Crestini craciunul a sosit

| I.Love.Football a răspuns:

La Viflaim, colo'n jos...
iar ca melodie de Craciun : So this is Christmas http://www.youtube.com/watch?v=9XNQdxlRm9c

| Iustina17 a răspuns:

E noaptea de craciun De Ovidiu Komornik si angela similea

| Barajag a răspuns:

Deschide usa crestine.il canta Stefan Hruscahappy

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

E un fel de colind...

E noapte frumoasa

E noapte frumoasa ca'n povesti
Cu fulgii coborand ca un fum
Cand stele vegheaza pe la ferestre
In seara de Mos Ajun

E noaptea cea sfanta cand s-a nascut
Copilul cu...(nu imi amintesc ce era aici ). in privire
O lume intreaga la cunoscut
Si lui i se inchina in iubire

Ard focurii in sobe cu flacari vii
E timpul de pace acum
Cand bradul se aprinde in stelute mii
In seara de Mos Ajun

Un cantec din suflet sa inaltam
La Tatal cel sf si cel bun
Cand steaua rasare vestindune
E seara de Mos Ajun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=DVcOBjzFuwk&feature=related

auditie placuta! :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca nu este colind. dar imi place foarte mult melodia "Last Christmas". imi plac toate colindele in general, imi dau o stare de binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestin, craciunul a sosit si cerul si pamantul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sus la poarta raiului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschide usa crestine

| adinaciosescu a răspuns:

Din an in an

| irinusha4you a răspuns:

Cel mai mult ma rascoleste