| LostInDreams a întrebat:

Care este diferenta intre "mix" si "remix"(vorbind despre o melodie)?

5 răspunsuri:
| RiRihXd a răspuns:

Remixul e atunci cand remixezi o melodie deja facuta, de EX., tu poti remixa melodia Love the way you lie-Eminem, o poti face mai ritmatica, intr-un cuvant, pe placul tau.
Mix e atunci cand tu faci o melodie neexistenta. O creezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mix e un cluplu de mai multe melodii mai multe la un loc, iar remix ca modifici o melodie! remix.depinde de boxe trege simulator dj.si vezi cum se remixeaza!

| BrainLessWorld a răspuns:

Cand tu faci o piesa se numeste mix, pe urma vin eu si iti iau piesa/mixul facut de tine si o REmodelez dupa cum mi-ar placea mie sa sune... se numeste remix

| BladeShadow a răspuns:

Mixul este facut pentru prima oara la o melodie, apoi urmeaza remixul

| BladeShadow a răspuns:

"mixul" este facut prima oara la o melodie, apoi urmeaza "remixul"