| Artemisia a întrebat:

Cum fac un remix la o melodie? de ce programe am nevoie?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| miky_4769 a răspuns:

Remixurile inseamna sa le refaci in felul tau. Adaugi efecte, schimbi instrumentalu... Adobe auditon e f bun, virtual dj...

| GeorgeMihai a răspuns:

Daca vrei sa faci un remix cu adevarat bun, trebuie sa stii cat de cat notiuni de muzica.In primul rand ca sa faci un remix iti trebuie FL Studio 10 sau Cubase 5, in al2lea rand trebuie sa te familiarizezi cu ele ca sa poti face un remix, trebuie sa faci acelasi ritm al melodiei dupa care vrei sa faci remixul, dar cu alte sunete, daca vrei, si sa pui vocea la melodia remixata, bineinteles gasind-o pe net sau scotand, vocea din melodia dupa care vrei sa faci remixul folosind audacity. Sper ca ti-am fost de ajutorhappy