| Dennis_3265 a întrebat:

Care stiti trupe rock alternativ?happy. care imi spune mai multe

Răspuns Câştigător
| diianna a răspuns:

Skillet
three days grace
the rasmus
we are the fallen
linkin parca
evanescence
thousand foot krutch
nightwish
greenday
sistem of a down
paramore
astea imi plac mie... sper sa-ti placabig grin

17 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Uite cateva melodii:
Guess Who-Manifest.
Specii-jocul ielelor

metallica-fade to black

metallica-master of puppets

guess who-manifest

aerosmith-dream on

nickelback-far away

Arssura - Vreau doua

Arssura & Paco - N-ai inteles

Ciara - Like A Boy

DMX - Get It On The Floor (Explicit) ft. Swizz Beatz

Swizz Beatz - It's Me Snitches

Snoop Dogg featuring Pharrell - Drop It Like It's Hot

50 Cent - P.I.M.P. ft. Snoop Dogg, G-Unit

Mims - This is why

Baftă!

| Mariusssicaaa a răspuns (pentru PhotoIsMyLife):

Daca taceai filozof ramaneai... serios astea sunt trupe de rock alternativ?laughing) 50 cent snoop dog gues who... rolling on the floor rock alternativ?!? rolling on the floor

| aumih16 a răspuns (pentru Mariusssicaaa):

Daca ar fi dupa el toti ar canta numai un singur gen de muzica

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Kings of Leon, Arctic Monkeys, Blur, IThe Kooks, R. E. M, Incubus, A perfect circle, Faith no more, Rise against, Garbage, Gorillaz, No doubt, Oasis, Placebo, The Smashing Pumpkins... şi cam atât îmi vine în minte. Dar bănuiesc că dacă dai un search pe google o să găseşti destulewinking

| mihaibrasov a răspuns:

Green day nu e rock alternativ e punk. (asta pentru cei ce au raspuns anterior.). In fine. eu as merge pe "A whisper in the noise".

| hiphopbeatz a răspuns:

Green day
system of a down
alkaline trio
the fray.

| hiphopbeatz a răspuns:

@mihaibrasov info from wikipediatongueunk rock
Pop punk
Alternative rock

deci. e cum zic eu si ceilalti.

| AdelaPopescu a răspuns:

Papa Roach, Evanescence, Breaking Benjamin, My Chemical Romance, Linkin Park, Smile Empty Soul, Paramore etc

| aumih16 a răspuns:

Rock-ul alternativ este de fapt o altercatie cu alte genuri de muzica pop hip-hop punk funk etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cinema Bizarre, Linkin Park, Tokio Hotel, Green Day, Secondhand Serenade, Korn, Slipknot, Evanescence, Paramore, cradle of filth...big grin

| florinel1197 a răspuns:

Alter Bridge, Nickelback, Skillet, Sick Pupies, Papa Roach, Green Day, Slash, Linkin Park.

| JustAle a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_alternative_rock_artists uite aici mai multe :D. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| aumih16 a răspuns (pentru JustAle):

JustAle am aflat si eu de lista asta doar ca sunt unele trupe care nu au ce ca caute intr-o asemenea lista

| aumih16 a răspuns (pentru JustAle):

Vezi UB40 sau Beastie Boys nici una din aceste trupe nu canta rock alternativ prima canta reggae iar a doua punk hardcore rap rock etc

| aumih16 a răspuns (pentru JustAle):

Ar fi in stare astia sa includa pana si pe Backstreet Boys sau Spice Girls la genul asta de muzica

| aumih16 a răspuns (pentru JustAle):

Adevarul este ca nici nu se informeaza cum trebuie site-urile de muzica din afara cu privire la genul de muzica pe care il practica respectivii artisti sau trupe