| dianna123 a întrebat:

Care sunt cele mai bune somnifere.
Sediphyt sunt bune?

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Somniferele nu sunt bune! mai bine mnanci sanatos si faci putina miscare pe la pranz(macar 30 min) si seara bei un ceai (sunt la farmacie unele numite''somn linistit' speciale pentru asa ceva) sau un pahar cu lapte cald, sanatos si delicios! somnic pufos!

3 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Daca ai o varsta frageda...nu ti-as recomanda somnifere, luand foarte mult timp...vei fi "dependenta" de ele, pentru a te putea linisti ti-as recomanda un ceai :*

Pupici...ai grija de tine >big grin

| martha a răspuns:

Incearca sa-ti scoti din cap gandurile si problemele apasatoare. Eu ma calauzesc dupa un principiu : Niciodata n-a fost sa nu fie cumva Fa miscare (sala, eu recomand inotul ). Dupa orele 18 incearca sa nu mai manaci, bea un ceai de sunatoare cu o ora inainte. Eventual pune-ti timer-ul de la tv pe 30 sau 60 min. si alege un post optim (muzica de ex. ).
Daca tot nu merge, vorbeste cu medicul de familie. Evita somniferele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine n-au nici un efect...