| tatiana_1571 a întrebat:

Care sunt cele mai bune somnifere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celina13 a răspuns:

Cele mai bune somnifere sunt:Lexotanil
Rohypnol
am incercat si eu aceste somnifere usor usor si acestea de mai sus au dat roade
sper ca te-am ajutat
funda te rog

| tatiana_1571 explică (pentru Celina13):

Si trebuie prescrise de doctor?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Cele mai bune somnifere" sunt cele PRESCRISE de medic laughing

TREBUIE să mergi la medicul de familie ( care, eventual, îţi va da o Trimitere la medicul specialist ), iar acesta îţi va prescrie un anumit produs.

Oricum, ai nevoie de Reţetă/prescripţie medicală!
Fără aceasta NU poţi cumpăra decât diverse produse naturiste ( pe bază de plante )...

Toate cele bune.

| anonimg a răspuns:

Cel mai bun somnifer este efortul fizic depus pe parcusul zilei respective, dar si o masa usoara de fructe in seara aceleiasi zile, masa luata cu cel putin 2 ore inainte de culcare. Acesta este un tratament natural si sanatos si care nu are efecte secundare.

| ElenaSA a răspuns:

Apropos de lexotanil. Am luat o pastile si am facut alergie. Fiecare corp reactioneaza intr-un fel la medicamente. Mai bine incerci cu ceaiuri, lapte cald, miere, masaj si apoi treci la somnifere-artileria grea.

| moniii5 a răspuns:

Totul tine de psihic... daca esti stresata si stai tot timpul pe ganduri sigur nu adormi.Eu incerc sa nu ma mai gandesc la nimic si adorm...Cat despre somnifere, incearca niste pastile pe baza de plante.

| eli22 a răspuns:

Astea trebuie sa ti le prescrie medicul dupa o evaluare! Medicamentele nu sunt bomboane si nu se iau la sfatul oricui.