| Boo a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase citate din filme? sau melodiihappy

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

" O nimica toată, m-au ciuruit. " " Asta la vista baby! "

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=xUvN5F6ZIy8

Aceasta melodie la prima auditie m-a emotionat pana la lacrimi si nici acum nu sunt indiferent la sensibilitatea ei. Nu pot uita aceste cuvinte :

'' If you get there before I do, don't give up on me,
I'll meet you when my chores are through,
i don't know how long i'll be,
but i'm not gonna let you down,
darling wait and see
and between now and then
until i see you again
I'll be loving you,
Love Me "

Intalnim aici si o alta imagine care arata sensibilitatea fata de iubire :

'' I know i never seen him cry
In all my fifteen years
but as he said these words to her
his eyes filled up with tears ''

| viatadecacatt a răspuns:

Ma doare lipsa ta ma doare si nu e bine, acum sunt in agonie si traiesc doar din amintirile cu tine

Astăzi eu îţi mulţumesc, ai tot ce îmi doresc, imi faci frumoase zilele, nopţile! Astăzi ai iubirea mea, nu te voi lăsa, tu mi-ai promis cândva că vom fi mereu aşa!

E greu, dar sunt aici. Gata sa te ridic cand simti ca pici.

Ai o fata, nu o lasa ca tine la tine, Te iubeste si tot ce face, face pentru tine!

Ai nevoie de`unu hotarat sa te iubeasca. N`ai nevoie de vreun prost sa te dezamageasca!

Amintirile sunt vii, le porti in gand oriunde ai fi.De tine nu poti fugi, trecutul te va urmari

| daniDeeDee a răspuns:

Mandy Moore - Only Hope

„Love is always patient and cand
it is never jealous

Love is never boastful nor conceded
it is never rude or selfish

It does not take offense
it is not resentful

Love takes no pleasure in other people's sins
but delights in the truth

It is always ready to excuse
to trust to hold
and to endure whatever comes"

| anad a răspuns:

"Moldova nu a fost a mea si nu este a voastra, ci a urmasilor vostri, si a urmasilor urmasilor vostri in veacul vecilor!" - Gh. Cozorici - Stefan cel Mare

| Farcas a răspuns:

Intr`un film am vazut.,, Nu stiu cum pot sa te iubesc atat de mult, dar as vrea sa`mi petrec toata viata alaturi de tine ca sa aflu,, love struck

| Aia cu cap mare a răspuns:

"Pentru mine vei ramane ceea ce esti, un inger fara aripi dintr-o carte de povesti"
sh din melodii...
"Ia la tine si ingroapa, inca o iubire moarta!"
"M-au invatat cum sa no iau pe alte cai, mi-au explicat ca lumea-i rea si viata-i grea si trebuie' sa fac cumva ceva, mi-au spus ca-odata si-odata se duc, ca trebuie sa ma agit, ca trebuie sa ma lupt!"

| Maia a răspuns:

"Love is patient, love is cand. It does not envy, it does not boast, it is not proud. It is not rude, it is not self-seeking, it is not easily angered, it keeps no record of wrongs. Love does not delight in evil but rejoices with the truth. It always protects, always trusts, always hopes, always perseveres." (1 Corintineni 13:4-7)
Citatul este din Biblie si a aparut si-n filmul "A walk to Remember"!

Răspuns utilizator avertizat
| andrew_9324 a răspuns:

Cred ca melodiile din Pick of destiny sunt cele mai amuzante ^_^, iar cele din Into the wild sunt superbe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Music was his passion. ''Survival was his masterpiece'' - WW2 ''Holocaust''
Si cea care imi place mie ''Because Violence Works''