| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai importante trupe de heavy metal?

10 răspunsuri:
| KostaKhe a răspuns:

Black Sabbath. Clar.

| KodrutZ a răspuns:

Ehem... Google/Wikipedia? Chiar mi se pare trist sa vad astfel de intrebari aici despre metal. Nu de alta, dar se presupune ca iti trebuie' ceva creier ca sa digeri genul asta. sad

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Am vrut parerea altora, ma pot uita cu usurinta pe google sau wikipedia, dar am vrut sa-mi raspunda persoane reale. Nu inteleg de ce ti se pare trist, pe mine ma bucura cand vad oamenii ca asculta genul asta de muzica si intreaba despre el. Nu mi se pare o lipsa de creier faptul ca am intrebat asta, o intrebare nu-mi calculeaza coeficientul de gandire. Ceau.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai intrebat "Care sunt cele mai importante trupe de heavy metal?" si nu "Care credeti voi ca sint cele mai importante trupe de heavy metal?". Sper ca ai inteles acum ideea.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Diferenta nu era importanta, raspunsurile contau, iar ale tale nu prea.

| mODIN a răspuns:

1.Black Sabbath
2.Dio
3.Judas Priest
4.Iron Maiden

| Deaad a răspuns:

Black Sabbath zic eu ca e cea care a inspirat atatea trupe de heavy metal.
Sunt o legenda.

| Neberius13 a răspuns:

Prin "heavy metal" te referi strict la heavy metal sau la metal in general?
Sa stiu ce raspuns sa-ti dau

| Byucc a răspuns:

Avenged Sevenfold, Black Sabba, Dio, Slipknot, Sepultura, Pantera, Judas Priest (preferatele mele)