| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva care sunt cele mai importante si cele mai bune trupe hard rock si heavy metal din Japonia?! Am citit mai demult pe net un articol despre o trupa heavy metal/hard rock japoneza care a fost influentata de cei de la Marilyn Manson! Acord fundita pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Daca a fost influentata DE catre altii, atunci e frectie. Vrei trupa de referinta de la ei, cauta X Japan. http://en.wikipedia.org/wiki/X_Japan

6 răspunsuri:
| Neberius13 a răspuns:

In primul rand Marilyn Manson nu e o trupa e un om si in al 2-lea rand "rock"-ul japonez e o rusine pentru rock... tac am zis destul

| anonim_4396 explică (pentru Neberius13):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Marilyn_Manson_(forma%C8%9Bie)

Marilyn Manson este trupa din care face parte şi cântăreţul cu acelaşi nume(Marilyn Manson sau Brian Hugh Warner)!

| Neberius13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Priceput... desii sa fiu sincer imi pare penibil pentru o trupa sa aiba numele unuia dintre cantareti... Dio daca nu ma insel a facut acelasi lucru
In fine, imi pastrez parerea despre rock-ul japonez

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

In mod normal in Japonia sunt trupe foarte bune de hard rock si metal,dar uite cateva care imi plac mie:
-,, Screw'';
-,, CNblue''
-,, Nana-Anna Tsuchiya''(cu toate ca in asta vocalistul e femeie)
-,, Olivia'inspi reira''(tot vocalist femeie)
-si mai este o trupa(dar desfintata parca in 2009) care nu mai stiu cum se cheama, dar daca o sa cauti pe internet,, Bleach opening 3'' o sa iti dea cea mai buna melodie a lor

Cam asta ar fi din ce stiu pe loc.In orice caz imi pare rau daca ce ti-am spus a fost prea comun doar ca am vrut neaparat sa iti dau un raspuns din cauza genului similar in muzica.

| Neberius13 a răspuns (pentru ღOlimpiaRalukaღ):

" in Japonia sunt trupe foarte
bune de hard rock si metal"
interesant eu n-am auzit nici una
cat despre referinta aia "cu toate ca vocalistul e femeie" ce legatura are asta? am auzit voci feminine foarte bune de-a lungul timpului

| KodrutZ a răspuns (pentru Neberius13):

Faptul ca nu ai auzit tu nu inseamna ca nu exista. Vezi X-Japan sau mai recent Omnyo-Za.