| Danut4 a întrebat:

Care sunt cele mai tari trupe rock care inca mai canta?

31 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mie imi plac mult cei de la Green Day desi se indreapta mai mult spre Punk decat spre Rock. Imi place mult de Avril Lavigne.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mai cântă încă şi bunicii rock-ului-AC/DC, Rolling Stones, Scorpions, Iron Maiden, etc

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Uh lângă Crematory stă Tokio Hotel? Cred că mi'e rău
Aşa, niste formaţii bune:
Eluveitie, Machine Head, Deep purple, Skid Row, Axel Rudi Pell, Gojira, Killswitch engage, The Cure, Anathema, Katatonia, System of a down, Yherion, Tiamat, Pantera, Alice in chains, Nirvana, Lake of tears, Draconian...

| Bishop a răspuns:

Linkin Park, Simple Plan, Green Day, U2, Muse, Metallica, The Killers...

| amc a răspuns:

Nightwish:X
delain
cradle of filth
evanescence
nickelback
epica
phoenix
cargo
etc...sunt multe.caremi plac:X

| moodyblues a răspuns:

Deep purple, megadeth, whitesnake, metallica, manowar, slayer... o multime...

| Klara a răspuns:

System of a Down love struck love struck

| DeeAnna. a răspuns:

Imi place- Red Hot Chili Peppers.
-Serj Tankian [metal]
-Bowling 4 soup [dar nu cred ca mai canta...nu am mai auzit de mult de ai crying]

| Helvete a răspuns:

@marriutza- Nirvana nu mai canta de vreo 14 ani.
Alte trupe rock: Breaking Benjamin, Blink 182, Sum 41, Papa Roach, Chevelle, Evanescence, Nightwish, Children of Bodom, In Flames, Iron Maiden, AC/DC, Cradle of Filth, Within Temptation, Offspring, Anti-Flag, Rancid, Exploited, EMIL, Pistol cu Capse, Implant pentru refuz, Bullet for my valentine, My Chemical Romance, Korn, Slipknot, Good Charlotte, Simple Plan, Sugarcult, Secondhand Serenade. (am dat exemple din mai multe subgenuri de rock :d)

| Carouri a răspuns:

Green Day.

www.greendayromania.com

| andrew_9324 a răspuns:

Iron maiden, Metallica, Megadeth, IN FLAMES, Rammstein...

| ady2607 a răspuns:

Rapper-ul a trecut pe rock?!
cele mai tari trupe de rock(am intrebat un coleg ca eu nu prea le am cu rock-ul):Rammstein, Tokio Hotel, Nightwish, Deep Purple, Cargo, Iris, Crematory, Godsmack

| marriutza a răspuns:

Linkin Park! Green Day! Tokio Hotel! Metallica! le ador pe toate :X mai e inca o trupa...nu stiu daca mai canta dar cred NIRVANA! (aaa si ozzy osbuorne laughinglaughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evanescence, Metallica, Green day, AC/DC, Vita-de-vie, Luna amara... mie acestea imi plac mult. Sper sa iti placa si tie.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tokio hotel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Y0 cred ca simple plan e o trp bunawinking ` # dk mai vretsi sa stiti trupe rock dati add kinder_verde
smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A day to remeber Eluveitie AC/DC Bullet for my valentine Breaking Benjamin Disturbed Hoobastank Sum41 three days grace si multe altelebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AC/DC is the best

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai tare e bullet for my valentine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mariutza mama, e clar ca esti praf din doua motive: ca****i aia de Tokio Bordel nu canta Rock nici cat negru sub unghie, ca ala nu-i rock, ce canta ei acolo, asa, si al 2-lea motiv, nirvana nu mai canta de ani buni, nici nu erai tu in embrion cand nirvana si-au incetat activitatea... SPRE TRISTETEA TUTURARA BINEINTELESworried...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Green day, rise against, linkin parca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tokio Hotel... the best band! happy big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manoawr, Metallica, Guns n` Roses. Led Zeppelin, Velvet Revolver, Linkin Park, Green Day, Queen, Aerosmith, Scorpions (care din pacate se retrag), AC/DC, Black Sabbath, si multe altele...si era sa uit The Beatles.La aceasta intrebare se mai incadreaza o intrebare care este cel mai bun chitaris din lume? Dupa parerea mea Slesh si Buckethead sunt printre cei mai buni chitaristi ai lumii la ora actuala si preferatii mei.

| bibbssss a răspuns:

Guns`n roses, roling stones, slash, avenged sevenfold, sleeeping with sirens, megadeth, delain, apocalyptica, children of bodom, alternosfera, dor de duh, luna amara, cargo, iris, nickelback, eluvitie, kings of leon, manowar, slipknot, skillet..ca astea imi palc mie. oricum, sunt foarte multe si acum depinde side genul pe care vrei sa-l abordezi.

| nutzbreaker a răspuns:

(5 Decembrie 2009 18:03 ) x.Lyn.x- Slipknot canta harcore metal, nu metal si metal alternativ si mai sunt acolo trupe de metal

| Doigetar a răspuns:

Cea mai tare dupa parerea mea este paramore

| Eva_3284 a răspuns:

Eu iti recomand sincer, urmatoarel:
-Evanescence, care printre altele este si formatia mea preferata
-Paramore
-tokio hotel
(unele au o oarecare inclinatie si spre pop):d
-Nightwish
-30 seconds to mars
-Green Day
-Linkin Park

| AndreyIRONMAIDEN a răspuns:

Iron Maiden, Metallica, AC/DC, MachineHead, Slipknot, Nightwish, GuanoApes, Slash and friends,

| AndreyIRONMAIDEN a răspuns:

Yo zic c totusi Iron Maiden e cea mai tare formatie heavymetal si rock pentru ca ink se mai asculta f mult dupa atatzia ani...[ app... bagati in lista de mess andrei_caprariu95 ]

| AndreyIRONMAIDEN a răspuns:

YO zic ca totusi cea mai tare formatie rock care ink mai canta este Iron Maiden pentru ca dupa atatia ani ink mai vinde albume si mai are o gramada de fani...Multe formatii mari aparute dupa 90-95 sau luat dup ei de exemplu Machine Head... Chiar si Metallica. Pentru cine nu stie ascultatzi melodiile The number of the beast sau hallowed be thy name si o s va placa! [ dati add la andrei_caprariu95 ]