| Hell_1406 a întrebat:

Care sunt cele mai tari trupe sau melodii de black si death metal? big grin Fundita

2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Death: Canibal Corpse,Children of Bodom,Arch Enemy,Sepultura,Amon Amarth,Napalm Death

Black: Burzum,Venom,Mayhem,Dimmu Borgir, Behemoth, Gorgoroth

| Crisis a răspuns:

Cele mai tari nu exista, fiecare asculta ce-l reprezinta si ce-i place. Eu ascult si iti recomand Dimmu Borgir, Immortal, Nargaroth, Gorgoroth, Bathory, Burzum [black & melodic black] si Behemoth, Death, Cannibal Corpse la death. big grin Incearca si vezi cum sunt trupele astea.
@иeмaиנa, Behemoth e blackened death metal, dar totusi intra la categoria death nu black.