| alinutza4a a întrebat:

Care sunt melodiile vama/vama veche preferate?

Răspuns Câştigător
| madalinaaa89 a răspuns:

Vama veche a fost si va ramane una dintre cele mai bune trupe din Romania:X
melodii preferate...hmm,sa vedem.pai,o sa-ti fac o mica lista cu cele care-mi plac cel mai mult:
Scrisoare catre Fat-Frumos (foarte trista ce-i drept, dar si foarte frumoasa)
Vara asta (am ascultat-o la mare non stop, plus ca intr-o vara m-am indragostit pentru prima data)
Alt oras(o ascult in masina mamei pentru ca e foarte haioasa)
Hotel Cismigiu(pur si simplu imi place sa o ascult)
Epilog(of, Doamne, cate sentimente trezeste in mine melodia asta.)
Cu tine (am ascultat-o la cel mai bun prieten pentru prima data si de-atunci mi-a ramas in minte...si-n suflet)
Prieteni( CEA MAI PERFECTA melodie dedicata adevaratilor prieteni)
Calul din Marlboro(trista si ea, dar, la fel de perfecta ca celelalte melodii)
La radio (imi aduce aminte de naivitatea multora dintre noi...)
Nu ne mai trageti pe dreapta[asta da melodierolling on the floor o ascultam de obicei la petreceri cand suntem aproape ''praf'']
Vono sa visam sub apa(mereu stau si visez cu ochii deschisi pe melodia asta)
18 ani(aceeasi poveste cu ''nu ne mai trageti pe dreapta'')
17 ani...infinit[ma intreb mereu cum a reusit sa retina versurile pentru ca eu ma incurc la elerolling on the floor]
Zmeul(alta melodie trista, care m-a facut sa-mi dau seama de o greseala ENORMA pe care am facut-o)
Pe sarma(prea pare inspirata din basme, dar e frumoasa:X)

Acestea sunt melodiile care, de fiecare data cand le ascult imi aduc aminte de cate o intamplare indiferent daca fericita sau nu:X

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu ne mai trageti pe dreapta!

| checkmybrain a răspuns:

Zmeul
Cu tine
Nu am chef azi
Vara Asta
Fericire
Calul din Marlboro
Ana
V. S. T.
Cantec de gasit
Scrisoare catre Fat-Frumos
18 Ani
Am sa ma-ntorc barbat
Cantec Prost
Epilog
Nu ne mai trageti pe dreapta
Hotel Cismigiu
Curvelor, cu drag
Vama veche.

| xibalba a răspuns:

Mie imi place Ana. E foarte frumoasa. Stiu ca nu e melodie, dar are legatura cu Chirila "Scrisoare pentru liceeni". imi place, ma motiveaza. In rest, majoritatea melodiilor imi plac, nu numai cele cunoscute cantate de el. Totusi, daca e sa aleg una... 17 infinit.

| madalinaaa89 a răspuns:

Ah, si mai e ''tata taie porcu'' rolling on the floor prea funny melodia

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Vama-tata taie porcul rolling on the floor
Vama vevhe-la radio big grin

| maryan_5776 a răspuns:

Nu am chef azi, Vara asta, Copilul si durerea, Zmeul, Nu te mai pot uita, Hotel Cismigiu, Scrisorile.

| Nuuu a răspuns:

Epilog!

Nu am chef azi!

| Nirvana a răspuns:

Fat Frumos, Scrisoare catre liceeni
Am sa ma-ntorc barbat, Prieteni big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am chef azi, Vara asta