| Insurgent a întrebat:

Care sunt trupele voastre favorite de rock? daca cineva var intreba " De ce sa le ascult? " ce i`ati spune pentru ai atrage interesul happy

Funda

6 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Din cele mai moderne imi plac :
Rammstein. De ce? Pentru ca pur si simplu este nebunie curata muzica lor,spectacolul,ideile,focurile,tot.
Epica. De ce? Sunt geniali,au stilul Gothic,muzica plina de mister,voce de soprana, coruri, ma simt ca la opera cand ii ascult.

| soraGrime a răspuns:

Guns N'Roses favorita mea ever!
Apoi Ozzy Osbourne,The Beatles,Ramones,Pink Floyd,The Sex Pistols,The Clash,AC/DC,Metallica,Nirvana,Black Sabbath,Led Zeppelin,Deep Purple,Motley Crue,Queen,Cinderella,Rammstein,Bon Jovi,Alice Cooper,The Runaways,Scorpions, si multe, multe altele.Insa acestea sunt principalele.

@Ecea Rammstein canta Industrial nu Gothic. Till Lindemann este genial,insa nu are voce de soprana,in primul rand pentru ca nu este femeie.

Iar referitor la intrebarea ta,i-as spune:"Pentru ca sunt niste cantareti si niste trupe geniale,legendare,de calitate,care iti transmit niste mesaje prin melodiile lor,nu aiureli.

Si,vad ca asculti rock, deci te-ar putea interesa blogul meu care se ocupa de acest gen muzical, adica aceasta arta.
http://real-music-zone.blogspot.com

Rock On!\m/

| Ecea a răspuns (pentru soraGrime):

Citeste cu atentie ce am scris.
Am spus ca EPICA canta Gothic nu Rammstein.

| soraGrime a răspuns (pentru Ecea):

Imi cer scuze...Cand ai spus "Epica" credeam ca te referi la faptul ca Rammstein e o trupa epica.Imi pare rau.

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Pai Limp Bizkit,Slipknot, Greenday, Linkin Park-pentru ca au muzica de calitate

| Daniel97 a răspuns:

Trupele mele preferate sunt Nirvana si Guns N' Roses impart locul 1, Metallica, Scorpions, Alternosfera, Bucovina, Luna Amara, Trooper, Phoenix, Black Sabbath, Nickelback, Alestorm, AC/DC, Scars on Broadway, Bon Jovi, Deep Purple, Pink Floyd, Iron Maiden, Korpiklaani, Judas Priest, Queen, Rascal Flatts. De ce sa le asculti ei bine, pentru ca multe dintre ele sunt trupe clasice, care canta muzica de calitate, iar celelalte au si ele melodii deosebite, Oricum trupele rock canta in general frumos, evident in orice padure sunt si uscaturi, dar spre deosebire de alte paduri in cea rock sunt foarte putine.