| Crisis a întrebat:

Care vi se par cele mai bune formatii de black si death metal?

2 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

Black Metal:
Burzum,Darkthrone,Dimmu Borgir,Cradle of Filth,Rotting Christ,Gorgoroth,Marduk,Vesania,Carach Angren etc.

Death Metal:
Death,Obituary,Morbid Angel,Cannibal Corpse,Nile,Necrophagist,Dying Fetus,Cephalic Carnage,Severe Torture,Vader, Putred Pile, Suffocation etc.

| 985436982 a răspuns:

Sunt varza la subgenuri :L
Dar sunt cateva trupe de metalcore (cred) care imi plac. Miss May I, Bring Me The Horizon, Motionless In White, Asking Alexandria. imi plac mai mult alea in care nu se urla chiar asa mult. de ex Escape The Fate, Bless The Fall, Eyes Set To Kill, bla bla.