| anonim_4396 a întrebat:

Carebe treba cu vocile? Cum trebuie sa cant daca mi se spune sa cant la vocea a 1-a? Dar la celelalte voci?

1 răspuns:
| casian_6565 a răspuns:

In mare la bărbați vocile se împart in 4: tenor 1 tenor 2 bariton și bas tenorul poate urca mult și are vocea subțire basul o are groasa și coboară mult. Fiecare voce are o linie melodica pe baza principiilor armoniei etc. Și combinate rezulta o muzica frumoasa numita corala. Cânți la o voce in funcție de registrul tau.