| anonim_4396 a întrebat:

Cat la suta din populatia Romaniei credeti ca asculta rock? Daca se poate as vrea o informatie exacta, o statistica ceva. Bafta

5 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Statistica eu nu stiu sa existe,dar eu cred ca ascultatori de rock bun(excluzand din start panarame gen Tokio Hotel, Avril Lavinge, Jonas Brothers) sunt in jur de 7-8 %, hai 10%, cel mai optimist scenariu, desi ma indoiesc.

| AG a răspuns:

"suntem la fel de dedicati rockului ca cei mai inflacarati fani de pe mapamond". sursa:
http://www.metalhead.ro/......2-a--90038
Eu personal cred ca destul de multi asculta rock, dar ori nu recunosc, ori nu sunt fani atat de infocati. Dar nu m-as pripi sa spun doar 10%. Chiar daca mai multi asculta manele si clubareala, sunt si rockeri:)

| morphin a răspuns:

10-20% maxim!

| Lolo666 a răspuns:

Sunt foarte multi rockeri si in Romania, insa nu multi declara...

| Termopile a răspuns:

Am vazut o statistică pe internet cică 19, 5% ascultă rock dar eu cred că procentul e mai mare eu cred că procentul real este între 20%-25% deoarece 0, 5%-5, 5% le e rușine să recunoască deoarece nu vor să fie catalogați ca sataniști. Sincer să fiu inclin să cred că un sfert din populația României (25%) ascultă rock deoarece mi-e greu să cred că nici un rocker nu a mințit eu cred că 1 milion de rocker au mințit sau dacă la 19, 5% adugi o eroare de 3% pentru că în majoritatea statisticilor apare o eroare medie de 3% ar veni 22, 5% la care adaugi 2, 5% care au mințit deci cred că undeva la aproximativ 25% deci aproximativ 5.000.000 de romani ascultă rock.