| Lor3naXD a întrebat:

Cati dintre voi sunteti fani Michael Jackson?

Răspuns Câştigător
| ing. a răspuns:

Buna.
Eu sunt fana MJ.Il adorlove struck.Era o legenda, iar legendele nu mor niciodata.Muzica si dansurile sale erau geniale.Il ascult tot timpullove struck.
Long live the kinglove struck.

38 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Am inceput sa il ascult cat de cat doar dupa ce a murit.Insa nu cred ca ma numesc fana.big grin

| faranume a răspuns:

Nu sunt fana dar imi plac unele melodiiwinking

| mikey a răspuns:

Imi plac cateva melodii de-ale lui. dar nu sunt fanatongue

nony
| nony a răspuns:

99% sunt ¨fanii post-mortem¨.asa ii numesc eu.Sunt cei care lesiná dupá moartea lui...nu in timpul vieti...

| JoJo a răspuns:

Nu nony...sunt multi si de genul cum spui tu.
Dar majoritatea au inceput sa asculte Michael dupa ce el a murit pentru ca inainte nici macar nu era difuzat...De ce credeti ca inainte nu aparea nici o melodie de a lui pe posturile de muzica iar acum peste tot vezi MJ? cel putin de Mtv nici nu mai zic! Ati vazut voi inainte sa dea Michael Jackson cu orele? NU...Si asta dc? Pt ca romanii nostri stiu sa aprecieze pe cineva doar dupa ce nu mai e!
Eu de exemplu inainte de moartea lui nu am auzit niciodata o melodie de a lui... dar dupa ce s-a dus, Dumnezeu sa-l ierte, am vazut pe Mtv "M is for Michael" si am observat ca unele melodii sunt chiar dragute... dar nu ma pot numi fana!

nony
| nony a răspuns:

@JoJo. Michael a fost o legendá. Nu erau difuzate melodiile lui pentru ca erau destul de vechi, si nici un post nu le mai cumpara. E problema ta daca nu ai auzit nici o melodie pana acum. Dar crede-má ca foarte multi au ¨devenit¨ fani peste noapte happy

| Dianna a răspuns:

Nu sunt mare fana mj. dar ascult melodiile lui si`mi plac aproape toate.pacat ca nimeni nu a stiut sa-i valorifice muzica si in timpul vietii. Avand in vedere ca majoritatea melodiilor lui erau despre viata, oameni saraci, copii. a fost, pe langa artistul ale carui melodii au bucurat sufletele multora si multi au crescut cu muzica lui, un om extraordinar. In ciuda tuturor barfelor cum ca ar fi fost pedofil.etc etc.eu personal nu cred. el insusi avea un suflet de copil.asta putea vedea oricine prin tot ce a facut! rip mj!

| JoJo a răspuns:

Da nony ai dreptate...multi au devenit fani dupa moartea lui! Dar e adevarat cand zic ca lumea nu stie sa aprecieze un artist decat atunci cand nu mai ewinkingSi cei care zic ca sunt fani Michael( ¨fanii post-mortem¨) stiu 1-2 melodii si zic ca sunt fani!happy
Dar intr-adevar Michael nu era la fel de difuzat pe posturile de muzica cum e acum!winking

| JoJo a răspuns:

Chiar daca melodiile erau destul de vechiwinking

Stefan
| Stefan a răspuns:

L-am urmarit cat timp era in viata si acum ascult cu placere orsice melodie a lui Michael Jackson, dansa, canta intr-un ritm ametitor, nu voi uita niciodata concertul lui din Romania, era pintre primii cantareti care vaneau si ne incantau cu muzica lor dupa revolutie.

| daniDeeDee a răspuns:

Si eu! si eu!

Will you be there crying

love struck

| b3bita a răspuns:

Eu... ii ador melodiile :X

| costyn162 a răspuns:

Sunt absolut de acord cu voi...Intr-adevar exista adevarati fani si sunt multi... Dar foarte multi dintre ei au aparut din necunoscut odata cu moartea lui.Nu inteleg mentalitatea asta:in timpul vieti nu au stiut ce barfe sa mai inventeze si cum sa-l denigreze mai mult iar acum il idolarizeaza si se prefac afectati de moartea lui...Si eu recunosc, am inceput sa-l ascult mai mult dupa moartea lui, "ca un omagiu"dar macar eu nu ma consider fan...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cand a aparut prima data a facut ravagii peste tot, era foarte ascultat si admirat pentru muzica si dans, apoi au inceput tot felul de zvonuri, procese de hartuire sexuala (minori), a inceput sa apara mai rar, de fapt a fost o perioada cand a cazut in dizgratie.Acum, dupa moartea lui, a revenit in topuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putini!happy

| Gabystelistu95 a răspuns:

Multi.

| night_crawler a răspuns:

Imi plac unele melodii...si felul in care dansa...

Billie jean is not my lover
Shes just a girl who claims that I am the one
But the kid is not my son
She says I am the one, but the kid is not my son

auuu! laughing

deci ma pot considera fan :X

| Abcfunny a răspuns:

Eu eu eu eulove strucklove struck il adorrrlove struck

| JessyTGR a răspuns:

Yo...imi pare asa de rau!
I love you Michael sow much
You life forever in my heart
I miss you :X
crying

| mihaelanikol a răspuns:

Il ascultam si inainte, si tot nu- mi vine sa cred ca nu mai e...
nu sunt o mare fana, dar imi pare rau ca a murit

| dragutza a răspuns:

Eu sunt fan, unul ffffffffffffff mare! i love you MJ dar recunosc nu eram asa de entuziasmata inainte de moartea lui...nu se auzea decat lucruri rele despre el, muzica sa nu era difuzata pe nici un post. dar acum am aflat adevaratul MJ din spatele scenei si de pe scena! toto ce pot sa va spun eca a fost o persoana deosebita care dorea numai bine tuturor persoanelor si care iubea nespus copii! va las pupici

| LNK a răspuns:

Nu sunt fana, dar ascult melodii de la el. Pacat insa ca multi nu au stiut sa il aprecieze in timpul vietii, ci doar dupa moartea lui.
Oricum Michael tot ramane o legenda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fani adevarati se pot numi cei care au fost alaturi de el si care nu au crezut toate acuzatiile care iau fost aduse
I love you michaelhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I love you sou much MIKEhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recunosc ca nu il ascultam pe Michael dar nu aveam de unde sa aud de el deoarece nimeni din familia mea nu il pomenea.Totusi am intrat pe internet si pur si simplu m-am indragostit de muzica lui, de felul in care dansa, de felul in care vorbea, dar mai ales de felul in care iubea. Ma consider fan deoarece ii ascult melodiile in fiecare zi, ma uit la el in fiecare zi, pot sa spun ca sunt acum obsedata de cel care poarta numele de MICHAEL JACKSON! I LOVE YOU. NOW YOU ARE MY KING FOREVER!

| betti a răspuns:

Sint si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea care au devenit fani Mj dupa ce a murit sunt tineri si mi se pare foarte normal avand in vedere ca Michael n-a mai scos o mel de mai bine de 10 ani si nu a mai fost difuzat tot de atata timp! scuzati-ma dar daca aveam vreo 40 de ani si deveneam fan peste noapte mai ziceam da asa cand eu in 1992 cand a fost in romania aveam 2 ani de unde sa stiu eu? plus de asta ca au aparut tot felul de cantareti care ne-au acaparat atentia si n-am stiut sa apreciem muzica adevarata si nu e vina noastra! nu-i mai condamnati pe cei care abia acum au devenit fani daca sunt tineri! n-au avut ocazia sa-l cunoasca pana acum! cel putin eu nu chiar nu aveam de unde! dupa ce a murit au inceput sa se difuzeze mel lui si tinerii au avut ocazia sa-l cunoasca! eu pana acum 2 ani nici net nu am avut! asa ca? de ce suntem noi vinovati ca vezi doamne am devenit fani dupa ce a murit? asta mi se pare o prostie! eu sunt sigura ca el se bucura de acolo de unde e ca tinerii din ziua de azi ii apreciaza munca si ca-i asculta mel vechi de acum20 de ani! nu conteaza de cand suntem fani conteza ca suntem si trebuie sa ne mandrim cu asta! si sunt convinsa ca daca nu murea tot am fi avut ocazia sa il cunoastem pentru ca ar fi sustinut cele 50 de concerte la londra si sigur am fi auzit de asta! si inca ceva este un lucru bun sa fii apreciat chiar si dupa moarte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

300. ooo. ooo. ooo

| alelika a răspuns:

Super MICHAEL J. este idolul meu, de la varsta de 6 ani eu am inceput sa-i askult muzicaa prima melo. a fost BEAT IT.Cum l-am auzit am stiut ca este special.Mereu o sa-i askult muzicaa si sincer st un super fan.TOata ziua numai Michael askult si nu ma satur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Michael jackson e un mit si eu il ibesc cu toata inima mea