| droopy3x a întrebat:

Caut formatie pentru nunta. Ceva sugestii? Multumesc!

18 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Am fost la o nunta in Alba,unde au cantat ceva tineri, nu mai stiu exact cum ii chema dar pot sa ma interesez! oricum, au cantat extraordinar:X:X
De unde esti?

| droopy3x explică (pentru AlinaaAli):

Sunt din Bucuresti, dar daca sunt buni de ce nu? Astept sa-mi spui cum se numesc, ca sa-i vad pe youtube. Mersi happy

| AlinaaAli a răspuns (pentru droopy3x):

Ok! o sa ma interesez sa vad si te anunt!

| florinel20 a răspuns (pentru droopy3x):

Daca ai nevoie de muzica contacteaza-ma

| AleenDaniel a răspuns:

Poti incerca si aici: www.formatiabosfor.ro

| De_Nunta_Miresici_Muzica_1987 a răspuns:

Pentru ceva memorabil recomand muzica live + dj : 0726394629 sau pe facebook :miresici muzica de nunta sau formatii nunta botez. Daca tot o faci "teoretic" o data in viata te poti rasfata fara compromisuri.

| lilutza90 a răspuns:

Unde are loc nunta? pe ce data? iti recomand o formatie din Focsani, se deplaseaza oriunde in tara, daca sunt liberi; au cantat in strainatate si in tara (in statiuni si restaurante)-sunt buni! Suna la nr. 0768257700-Viorel Codreanu.

| droopy3x explică (pentru lilutza90):

Inca n-am stabilit data... Deocamdata fac un "research" asupra formatiilor de calitate. Cum se numeste formatia dlui Codreanu? As putea viziona sau audia ceva cu dansii pe net?

| lilutza90 a răspuns (pentru droopy3x):

Stiu ca abia s-au intors din contract din Italia, in curand vor posta pe net.Parerea mea este sa iei legatura cu dnul Codreanu si te va lamuri mult mai bine decat mine.Nu vei regreta!

| florinel20 a răspuns (pentru droopy3x):

Am eu trupa mea suna daca vrei si vb 0763883748

| saiaka a răspuns (pentru droopy3x):

Marian Cristea, il poti asculta in parcul Lacul Tei restaurant Anatolia, un violonist extraordinar, au cantat la nunta noastra. L-am recomandat si altora si au fost foarte multumiti, si ca pret si ca prestatie.Succes!

| saiaka a răspuns (pentru saiaka):

Am omis numarul lui de tel 0737292429

| emiltudose a răspuns:

Formatia "CROMATIC" din Tecuci,
poate fi alaturi de dumneavoastra
asigurand programul muzical pentru un eveniment reusit.

Cu experienta acumulata in 25 de ani
de activitate in cele mai bune restaurante din Focsani,
Italia, Bruxelles, statiuni de munte cum ar fi
Slanic Moldova, Predeal, Sinaia,
Poiana Brasov, si litoralul romanesc
si la diferite evenimente.

Formatia "CROMATIC" din Tecuci, abordeaza
un repertoriu variat si de bun gust,
imbinand cu succes mai multe genuri muzicale :
- muzica ambientala si caffe-concert
- muzica usoara romaneasca si internationala.
- muzica de petrecere si folclor.
Formatia "CROMATIC" din Tecuci
va ofera o muzica de calitate pentru
cele mai frumoase momente din viata dumneavoastra.
Aptitudinile muzicale,
instrumentele si echipamentul de sonorizare.
de ultima generatie, ofera garantia unor clipe de neuitat
alaturi de noi.De fiecare data am reusit,
sa captam atentia publicului.
prin calitatea deosebita a show-ului,
prezenta impecabila, virtuozitatea artistilor
si prin diversitatea muzicala.
Ca si trupa avem in componenta, instrumente de baza, cum ar fi
--orga
--solist vocal
si obtional
--sax
--trompeta
--vioara
--acordeon
Pentru o petrecere reusita,
nu ezitati sa ne contactati!
Emil Tudose : 0763928210

Eugen Mocanu: 0741488849

| alexandrumarasesti a răspuns:

Alexandrumarasesti@yahoo.com
Multe sunt formatiile care va spun ca va vor uimi in noaptea nuntii. totusi una singura va ofera toate genurile muzicale la cel mai inalt standard: formatia Union din Targoviste.
Alaturi de instrumentistii profesionisti sunt doua voci inconfundabile: cea a maestrului Florin Tudorache si cea a solistului de muzica usoara, tenorul Alexandru Marasesti.
Fara a jecmani invitatii, fara a cadea in derizoriu, aceasta formatie intretine atmosfera de voie buna pe tot parcursul nuntii sau petrecerii dumneavoastra.
va asteptam cu drag la alexandrumarasesti@yahoo.com sau la tel 0722508372

| AdrianIrimia a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=urQ_QlnpJOg&feature=plcp
Recomand formatia Rapsodia din Suceava, canta cu Ancuta Corlatan. Gasiti pe youtube mai multe melodii.

| georgianawedding a răspuns:

Formatia Dan Ionita din Bucuresti : telefon 0723 26 86 50.
cont de youtube - danionitaband.
link exemplu nunta Oana Lis si Viorel Lis unde Formatia Dan Ionita a cantat : http://www.youtube.com/watch?v=IW5zwMU-6Gc&feature=plcp