| ellaella a întrebat:

Ce ati alege la nunta, formatie sau DJ? De ce?

Răspuns Câştigător
| LoveTVD a răspuns:

Ambele la inceputul serii as pune formatia sa cante pentru a face atmosfera ...si dupa 12 noaptea.dj-ul pentru a se distra si tinerii si pentru a fii si alt gen de muzica nu numai populare sper ca ti-am fost de ajutor!winking

8 răspunsuri:
| EnterSandman a răspuns:

Eu la nunta mea stiu deja ce o sa se asculte, chiar daca va fi pe la vreo 40 de ani sper(pana atunci vreau sa fiu liber ca pasarea cerului), ma gandesc la niste melodii de la Scorpions, Surviror pe la 1-2 asa cand incepem sa bem fara sa ne oprim, incepem cu ac/dc-uri si din astea mai "nervoase", imi si imaginez laughing

| monikablondie a răspuns:

DJ...deoarece formatia canta doar un stil de muzica, pe cand DJ-ul poate asigura toate genurile de muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formatie...stiumai bine cum sa faca atmosferahappy.ca doar.nu te duci la disco...te duci la o nunta nu?

| DjCiprianAlexandru a răspuns:

O intrebare destul de dificila! Muzica live, are o anumita savoare pe care anumiti clienti o cauta si o doresc la petrecerea lor. Ca dj de nunta, eu am incercat sa vin in intampinarea cerintelor clientilor, cu un nou concept : DJ si solist vocal! O imbinare perfecta intre muzica mixata de dj si cea interpretata live. In functie de preferinte se poate opta pentru solisti de muzica usoara, solisti de muzica populara sau solisti care sa cante ambele genuri muzicale! Negativul (instrumentalul piesei) este inregistrat iar vocea este live!
In anul 2011, am pus bazele site-ului www.kdj.ro si am dezvoltat proiectul "Dj si solist vocal". Dupa 6 ani, pot spune ca este o reteta a succesului iar raportul calitate pret este excelent!
Toate cele bune,
Ciprian,
www.kdj.ro

| ellaella explică:

Dar daca ai surpriza ca la nunta sa nu cante asa cum te asteptai? sau tu sa le ceri sa cante diverse melodii si ei sa iti cante altceva, ce faci?

Dj-ul poate sa iti puna ce melodii vrei. Insa Dj-ul nu are efectul unei formatii care iti canta live.

| maria_6777 a răspuns:

Formatie pentru ca canta ceea ce vrei tu si invitatii

| De_Nunta_Miresici_Muzica_1987 a răspuns:

Pentru ceva memorabil recomand muzica live + dj : 0726394629 sau pe facebook :miresici muzica de nunta sau formatii nunta botez. Daca tot o faci "teoretic" o data in viata te poti rasfata fara compromisuri.