| anonim_4396 a întrebat:

Ce-am mai buna trupa de power metal?+Argument!

5 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

Nu prea ma omor ascultand power metal, asa ca nici nu stiu foarte multe formatii.Hammerfall, Sabaton...cam astea imi vin in minte.Sonata Arctica nu am ascultat (nu ma da pe spate).
@CorontzGurGurul Este Imposibil sa spui ca Pantera e power metal, sa nu mai zic ca vocea solistului e egala cu 0 pentru power metal.

| TheDarkEmpire a răspuns (pentru chokingvictim):

Tot s-au rupt aia cu ironizarea culturii heavy metal laughing.Ce sa-i faci daca nu au unde sa munceasca, trebuie sa lucreze si ei ceva.

| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut, pentru mine Pantera e cea mai buna trupa power metal, ascult de mai bine de 10 ani, toate albumele de la Cowboys From Hell incoace, si nu ma pot plictisi de ei. Indiferent de starea de spirit, pot asculta Pantera si ma incarc de energie. Probabil si de la riff-urile lui Dimebag si vocea lui Anselmo. 5 discuri de platina si peste 20 de mil de albume vandute. Albumul Far Beyond Driven a intrat in top billboard direct pe locul 1. Keep on Rockin'.

| oasis a răspuns:

Eu as zice Helloween.
Corontz, Pantera nu e power metal, nici in cele mai crunte vise ale tale.