| JoanJett a întrebat:

Ce ati alege dintre chitara electrica si tobe?

Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

La liceul de arte este si complicat, cel putin la noi. Din ce-am auzit, incepand din gimnaziu cam trebuie sa ti 2 instrumente si nu e usor. Oboseala mare si nici macar nu canti ceea ce iti doresti ci doar ce iti da profesorul, probabil din muzica clasica. Am trecut si eu pe acolo si stiu ca ii adevarat. Ba chiar la tobe nu ajungi din prima in mod normal. Trebuie mai intai sa studiezi marimba si xilofon. Mare prostie.
Despre cursuri in alta parte, cel putin la noi in oras sta treaba in felul urmator: pe langa Liceul de Arta avem Palatul Copiilor si Scoala Populara de Arte. Ambele ofera cursuri pentru orice instrument cu plata pe 1 an de zile (inscrierea aia obligatorie). Palatul copiilor este pentru elevi pana in a 12-a, dar Scoala Populara de Arte este pentru toate varstele din ce stiu. Eu am studiat in fiecare din locurile astea si, din ce cred, asemenea institutii sunt prin orasele mari cu siguranta. Depinde de unde esti.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bloodyhell a răspuns:

Chitara electrica.

| thegatekeeper a răspuns:

Eu una prefer chitara electrica.

| ThePoet a răspuns:

Prefer tobele, pentru ca eu asta studiez si la asta ma pricep. Bineinteles n-am tobe acasa, in schimb am chitara electrica. laughing Dar mie imi place sectia ritmica mai mult (bass/tobe). Depinde de persoana evident.

| JoanJett explică (pentru ThePoet):

Studiezi la scoala sau acasa de pe net? Sti unde se pot face cursuri in oras?

| ThePoet a răspuns (pentru JoanJett):

Normal ca stiu. La mine in oras, in Arad.

| JoanJett explică (pentru ThePoet):

Ok, dar la liceul de arte? Sau este sunt si in alta parte cursuri? Nu am prea gasit nimic la tobe doar la chitara, pian...

| JoanJett explică (pentru ThePoet):

Multumesc de informatie, o sa mai caut si in alte pari, vreau sa fac pe langa scoala, dar daca e asa de complicat la liceul de arte, atunci caut in alta parte. La palat m-am uitat dar nu am vazut tobe.

| ThePoet a răspuns (pentru JoanJett):

La liceul de arte este si complicat, cel putin la noi. Din ce-am auzit, incepand din gimnaziu cam trebuie sa ti 2 instrumente si nu e usor. Oboseala mare si nici macar nu canti ceea ce iti doresti ci doar ce iti da profesorul, probabil din muzica clasica. Am trecut si eu pe acolo si stiu ca ii adevarat. Ba chiar la tobe nu ajungi din prima in mod normal. Trebuie mai intai sa studiezi marimba si xilofon. Mare prostie.
Despre cursuri in alta parte, cel putin la noi in oras sta treaba in felul urmator: pe langa Liceul de Arta avem Palatul Copiilor si Scoala Populara de Arte. Ambele ofera cursuri pentru orice instrument cu plata pe 1 an de zile (inscrierea aia obligatorie). Palatul copiilor este pentru elevi pana in a 12-a, dar Scoala Populara de Arte este pentru toate varstele din ce stiu. Eu am studiat in fiecare din locurile astea si, din ce cred, asemenea institutii sunt prin orasele mari cu siguranta. Depinde de unde esti.

| Crucified a răspuns:

Chitară electrică.

| Andraaaaaa14 a răspuns:

Chitara electrica. Mie imi place mai mult decat tobele.

| DieHexe a răspuns:

Chitara electrica!

| Larisz a răspuns:

Sincer...eu asi alege tobe, mie imi plac mai mult tobele, dar e alegerea ta.