| MeGhosta a întrebat:

Ce credeti ca s-a intamplat cu muzica romaneasca`sad? Acum gasesti numai DJ, afoane (inna mai ales etc.) straight face Voi ce credeti? :-

19 răspunsuri:
| itscloudyoutside a răspuns:

Ai atata dreptate...
Dar unii nu-si dau seama ca muzica asta house romaneasca e groaznica.
Ei daca e melodie e noua (Wow! Ce tare, sa vezi! Are cutarescu melodie noua! Serios! O am! E noua!), restul nu mai conteaza. God, ce mod de gandire. Macar daca ar asculta versurile... Daca intr-adevar le-ar intra la suflet o melodie.
Intr-o vreme colegele mele de la scoala ascultau cu sonoru' maxim la telefon Tik Tok. Dupa vreo luna le-am intrebat "Cum de nu mai ascultai melodia lu' afona aia de Kesha?"
Raspunsul primit: "Doamne! Ce veche e!"
Deci...

| xSoaked a răspuns:

Foarte adevarat, dude, foarte adevarat. Muzica noastra o ia pe cai gresite. De fapt incepe sa nu se mai numeasca muzica. Numai bum-bum-urile alea care sunt aproape identice in fiecare melodie ne fac sa ne dam seama ca muzica romaneasca a luat-o pe aratura. sad

Răspuns utilizator avertizat
| Aly_7975 a răspuns:

In primul rand, Inna nu a "afoana", ci e afona. In al doilea rand, nu s-a intamplat nimic cu muzica romaneasca. Inca exista muzica buna in Romania, doar ca e mult mai mediatizat acest nou curent, aceasta muzica "house romaneasca". Dar peste foarte putin timp melodiile astea o sa se uite...in schimb adevaratele hituri se vor asculta mereu happy

| SMTHING a răspuns:

Asta'i Romania!sad

| laradio a răspuns:

La un moment dat ma revoltam si eu impotriva muzicii romanesti dar mi-am dat seama ca mai exista si muzica buna.Mai exista Iris, Cargo, Pasarea colibri, Voltaj, Taxi etc. Nu mai simt nevoia sa ma revolt, fiecare cu muzica care-i place.

| foxi a răspuns:

Nimic deosebit! E un curent care va trece! Totul e ciclic!

| Helvete a răspuns:

Mda. Asa e, dar mai gasesti si muzica buna, doar ca aia buna nu e comerciala. Trebuie sa cauti ca sa gasesti, fiindca nu i se face reclama si nu o da la radio. Sunt foarte multe trupe carora nu li se face reclama si care nu sunt sponsorizate de nimeni cunoscut. Acum depinde de genul pe care il asculti. Stiu ca in ultima vreme au aparut tot felul de 'artisti' peste noapte, care scot melodii de seamana toate intre ele, pe banda. Asta e. Daca nu iti place, nu iti ramane decat sa nu asculti(ca mine). Probabil o sa imi iau 'stupid' de la cei care se simt ofensati(cei care asculta asa ceva- comercialisme scoase pe banda), dar imi asum riscul.

| MeGhosta explică:

Raspunsuri inteligente smug
acum doamne fereste`laughing sa nu credeti ca zic ca eu nu ascult muzica asta noua! si recunosc am ascultat si inna happy dar ea la concerte in loc sa cante live canta peste CD la unele, mai ales inainte straight face ok @Ionut? poti sa ma injuri si sa zici ce vrei [nu-mi pasa tongue laughing ] baftabatting eyelashes

| MeGhosta explică:

Asta am inteles si eu happy dar nu ma luati pe mine ca si problema tongue si in primul rand ati inteles jumate din intrebarea mea cam cum ati vrut voi big grin as vrea sa zic ca nu se mai canta melodii in romana cel putin asa cred eu thinking si la "afoana" mai fac si eu greseli de coregrafiehee hee

| MeGhosta explică:

Gramatica* laughing

| MeGhosta explică:

Aham. ok :p

| mihaelabr a răspuns:

Ce sa cred... nu prea mai ascult muzica romaneasca happy

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim_5535 a răspuns:

Inna nu e afoana! (punct!, omule?)

| icsulescu a răspuns:

Bine ca am mai scapat de manelisti. Adica nu mai sunt atat de populari ca acum cativa ani.

| angel13 a răspuns:

Muzica buna mai exista si in Romania, pentru cine vrea sa o ascultewinking

| diana_6081 a răspuns:

Imi pare rau pentru muzica romaneasa. S-au uitat de generatia actuala mari interpreti nemuritori precum: Phoenix, Mirabela Dauer, Iris, si intr-adevar ii detest pe acesti "DJ" care apar intruna pe posturile de muzica. Da, sunt de acord cu tine, dar te rog nu te lua de Inna. Inna e o interpreta foarte admirata de straini, a sustinut concerte in mai multe tari de peste hotare. Si trebuie sa recunosc ca are o voce foarte puternica. Canta splendid! Inna le-a intrecut la voce si pe undele "vedete internationale"...sincer, inna canta de 1000 ori mai bine decat lady gaga. Si de ce trebuie sa avem ceva impotriva cu interpretii nostri actuali care fac istorie peste hotare, doar atat avem si noi...pe inna. Parerea mea e ca inna trebuie sustinuta, sa ne aduca faima pe cele mai inalte culmi. Nu o faceti sa nu-i mai pese de Romania, sa-si gaseasca fani in alte tari.pentru ca multi o vor pe inna. Iar noi. romanii, nu am astiut niciodata sa ne respectam adevaratele valori. Cat despre ceilalti: Sunrise IInc, Raluca sau nu mai stiu care dj sa ma lese in pace ca nu-i suport, DAR INNA E DIFERITA DE TOTI ASTIA ENUMERATI! O zi buna!

Răspuns utilizator avertizat