| anonim_4396 a întrebat:

Ce gen de muzica este cel al trupei Two Steps From Hell? Si daca mai stiti alte formatii care canta in genul asta va rog spuneti-mi si mie. Va multumesc.

1 răspuns:
| ghiolbitza a răspuns:

Genul de muzica se numeste epic music/ trailer music si e folosit in preview-uri la jocuri, event-uri la jocuri online si single player, precum si la trailer-e pentru filme (de asta sunt asa scurte melodiile). Pe langa Two Steps From Hell, iti recomand Audiomachine, City of the Fallen, Immediate Music, West One Music, Future World Music, Globus, Beyond Music, Groove Addicts, Skanda Music, Fifth Floor Music, Sonic Librarian Music, Brand X Music, Media Music Factory, KPM Music, Atmosphere Music, Epic Score, E.S. Posthumus. De asemenea iti recomand compozitori ca Thomas Bergersen, Hans Zimmer, Clint Mansell. Enjoy!