| anonim_4396 a întrebat:

Ce gen muzical va defineste pe voi ca persoana? Si de ce? Imi puteti d-a o melodie care v-a marcat din acest gen?

13 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Rap
De ce? pentru ca este sincer, ma regasesc in ce spun ei si ajunge direct la suflet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EDM(Electronic Dance Music). Pentru că pe melodii de genul te distrezi cel mai bine.
Melodii care m-au marcat:
Avicii - X You
Armin Van Buuren - J'ai Envie De Toi
Tiesto & Hardwell - Zero 76.

| Starla14 a răspuns:

Sincer sa fiu a fost Lynard - Freebird! O ascultam des, mai ales dupa ce am afalt ca membrii formatiei au murit in accident de avion! Aceste piese m-au facut sa ma apuc de chitara!

| Mădă0611 a răspuns:

Imi plac multe genuri, multe melodii, unele apartinand genurilor pe care nu le-am incercat pana la melodia respectiva, dar cred ca trance-ul e stilul preferat, chiar daca am zile, saptamani sau luni in care sunt setata pe altceva. Uplifting trance castiga tot mai mult teren, sunt melodii triste si vesele in acelasi timp, e ca si cum te loveste ceva sau cineva, cazi, stai la pamant si deodata gasesti in tine forta necesara sa te ridici, si nu doar atat, sa zbori. 8->
In ultima perioada asta am ascultat-o des:
https://www.youtube.com/watch?v=aX1Ixv5e3Ts&t=1m40s
Saudade e in portugheza si inseamna nostalgie.
https://www.youtube.com/watch?v=-m0IOw9L2ZQ&t=2m26s daca ai rabdare, dupa pian incepe urcarea.

| RAY a răspuns:

Muzica hip hop imi place foarte mult, reflecta mult realitatea

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Hip-hop/rap imi place si mie.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Super ne potrivim, pacat ca esti baiat ca ai fi jumatatea mea si am putea sa facem nunta ponta ne da 2500 de lei

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

WFTlaughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Seba si mort vreau sa zambesc asta am

| Deaad a răspuns:

Metal.Pentru ca imi transmite o multime de sentimente, de la ura la iubire.Este foarte profund.Nu oricine poate asculta genul acesta muzical pentru ca nu il intelg.
Melodia care m-a facut sa las balta totul si sa ascult metal este Daddy de Korn:https://www.youtube.com/watch?v=me6krWVfN8I

| LenoreVoldaren a răspuns:

Îmi plac mai multe genuri, depinde de dispoziția mea mai mult. În general ascult pop, rap, hip-hop, trap și dubstep. Detest manelele!

| Mediocre a răspuns:

Sunt deschisa pentru multe genuri de muzica dar cred ca genul meu ar fi dnb-ul. In general nu are text acest gen, iar cand are sunt 2, 3 propozitii sau cuvinte? Deci mai ascult si melodii rap in care ma regasesc si sunt rapperi care pur si simplu sunt poeti. Mesajul transmis este foarte important pentru mine.