| littlethiing a întrebat:

Deci. Cum se defineste baletul? ca si gen muzical.

3 răspunsuri:
| DennyxD a răspuns:

Baletul...este un sport care te linisteste, un sport finutz de fata, care consta in multa gingasie.De asemenea se danseaza pe o muzica lenta si relaxanta.
o fundita daca te-a ajutat rasp mew:* blushing
aa...si un sfat:de ex lory1995 a luat de pe net.Chiar nu se considera ca stie raspunsulwinking

| Ea12345 a răspuns:

Gen muzical? Poate stil de dansbig grin
BALÉT s. n. 1. Dans artistic ale cărui figuri reprezintă un anumit subiect, executat de una sau de mai multe persoane după o muzică anume compusă. ♢ Maestru de balet = conducător și regizor al unui spectacol de balet. ♦ Compoziție muzicală după care se execută acest gen de dans. 2. Ansamblu de baletiști și de baletiste. 3. Reprezentație compusă din dansuri și din pantomime interpretate pe muzică. [Pl. -te, -turi. / < fr. ballet, it. balleto].

| Ea12345 a răspuns:

@denisik97, s-a intrebat definitia baletului, nu parerea ta despre el.Recunosc ca raspunsul meu este de pe google, insa sper ca am ajutat, fara sa cer fundita.
Nu am nimic cu tine...happy