| 0SomeOne0 a întrebat:

Ce melodie a trupei finlandeze de symphonic metal "Nightwish" va place cel mai mult? Va placea mai mult cand solista era Tarja Turunen sau acum, Anette Olzon?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

The Islander si Planet Hell.Ar mai fi cateva, Over the hills and far away, End of all hope si I wish I had an angel.Imi plac toate melodiile de la Nightwish.

Prefer Nightwish-ul cu Tarja, nici Anette nu e slabuta, dar nu e atat de bine croita vocea pentru symphonic metal.Ar fi fost mai potrivita intr-o trupa gen Within Temptation, pe cand Tarja e o zeita. Oricum, eu sunt multumit ca inca am parte de Marco.Omul e genial, de la podoaba capilara pana la talentul sau.Pace!

4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Cred că Nemo.
Îmi plac și câteva melodii cu Anette, dar cea mai bună a fost Tarja. Cred că nu există om normal la cap care să o prefere pe Anette în loc de Tarja.

Baftă

| Bogdanux a răspuns:

Prefer Nightwish cand era Tarja, in special primele albume, care parca mai sunau a power metal/simfonic metal.Acum... e o trupa nasoala.

| addictedformetal a răspuns:

Imi placea mai mult cand era tarjasad iar melodia care imi place mai mult...hmmm i wish i had an angel si nemo. de fapt imi plac toate nu am una preferata

| 0SomeOne0 explică:

Buna! In primul rand, va multumesc pentru raspunsuri.Sunt de acord cu voi in totalitate. Tarja era perfecta pentru Nightwish.Ea dramatiza putin melodiile cu vocea sa,dar tocmai asta le facea sa sune atat de bine, cum a spus si @bogdan26, sunau a simfonic metal.@Dumnezau: De acord,Anette nu canta chiar atat de rau si este mai potrivita pentru o trupa gen Within Temptation datorita vocii sale, care este mai slabuta si mai subtire, ca a lui Sharon den Adel.Marco are un talent nemarginit, si la chitara si la voce.