| Danut4 a întrebat:

Ce melodii deale lui Michael Jackson va plac?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Sincer, majoritatea melodiilor...am trait, iubit si bucurat pe melodiile sale...Am fost la concertul din 1992 si am ramas stupefiata de oraganizarea concertului...am cantat, am plans si dansat alaturi de miile de romani, care au avut ocazia sa vada un concert grandios...asa cum nu va mai vedea...Pacat ca acest copil/om nu a fost inteles...in muzica sa el a spus ce nu putea spune celor de langa el...ci intregii lumi. Iubea viata, copiii si muzica...Toate i-au fost furate fara voia lui... S-a lasat in vraja muzicii si a uitat sa se maturizeze, sa-si traiasca viata normal... un pret prea mare...
Cam acestea ar fi melodiile care imi plac mai mult...
Thriller-dupa acest videoclip, Halloween-ul nu a mai fost niciodata la fel.
Black and White...melodie,versuri si videoclip controversate...
Remember the Time... a facut furori la vremea ei.
Will You Be There...coloana sonora de la "Free Willy".
Earth Song...filmat in Africa...acest videoclip a impresionat milioane de oameni din lumea intreaga.
Billie Jean... s-a vehiculat ca videoclipul are ca personaj principal pe MM
Bad...aceasta melodie i-a adus discul de platina.
Scream...in colaborare cu Janet Jackson, sora lui, a fost pe primul loc in topurile muzicale din intreaga lume.
You Are Not Alone... a impresionat pana la lacrimi mii de oameni din intreaga lume...la concerte oamenii se ridicau in picioare la aceasta melodie!
I Just Can't Stop Loving You...cantec care a avut un succes rasunator in intreaga lume, chiar daca MM l-a lansat pe cand trecea prin momente dificile.
Nu-l ponegriti, nu-l judecati! Nimeni nu poate sti ce-a fost in sufletul lui de copil, care si-a dorit sa fie perfect ca si muzica pe care a facut-o! E greu sa ajungi star, dar mai greu sa te mentii pe podiumul celor mai buni!

51 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Heal the world, You are not alone, Man in the mirror, I am the world.

| inna a răspuns:

Aproape toate.

Bille Jean, Give to me, Leave me alone, Liberian Girl, Remember the time, Earth Song, Who is it, Smooth Criminal, Beat it, Dirty Diana, Will you be there, Dangerous, Bad...love struck

| ing. a răspuns:

Buna.love struck
Dirty Dianalove struck
Billie Jeanlove struck
Beat itlove struck
Heal the worldlove struck
Will you be therelove struck
You are not alonelove struck
Give in to melove struck
Liberian Girllove struck
Man in the mirrorlove struck
Badlove struck
Leave me alonelove struck
Earth Songlove struck
Thrillerlove struck
Say Say Say[cu paul mccartney]
They Don`t care about uslove struck
Black or Whitelove struck
Remember the timelove struck

si lista poate continualove struck
R. I. P MJlove struck

| Silvia a răspuns:

Bad, you are not alone, thriller... si altele happy

| viki a răspuns:

Billie Jean, Liberian girl, smooth criminal, heal the world, beat it, bad, they don't care about us, dirty Diana, say say say.:X

| daddy a răspuns:

Billie jean
dont stop till you get enough
human nature
bad
smooth criminal
in the closet
remember the time
heal the world
will you be there
earth song
you rock my world
you are not alone
cam astea thinking

| eek a răspuns:

Heal the world si billie jean:X

| Sabwy a răspuns:

Pai. multe... beat it... billy jean... heal the world... :X:Xremember the time ...smooth criminal

| Guitarlove a răspuns:

Heal the world. You are not alone.Billie Jean.Thriller si multe altele.
@ MucealuiFlaimoc : stii nu ne bantuie. oh go on. Muzica lui va ramane vie in sufletele noastrewinking Si pe el il lasam. Daca ne regasim in melodiile lui, nu inseamna ca nu sta linistitwinking!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Deale?

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

You are not alone si earth song mi se par foarte dragute happy

| JackieSue a răspuns:

Billy Jean, Hill the world

| Haydee a răspuns:

You are not alone-foarte frumoasa melodia, cand o auzi te gandesti la el si la vocea sa, la faptul ca nu suntem singuri.big grin

| Lumy a răspuns:

Da, imi plac foarte mult, am inceput sa ascult dupa ce a murit

| Lumy a răspuns:

Beat it
Thriller
Ramember the time
Bad

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

You are not alone, Bad, They don't really care about us, Heal the world, Earth song, Billy jean.

| MADALINAAAA a răspuns:

Imi plac foarte mult Black and White si Heal the world.

| DeeDee_1261 a răspuns:

Bn am plac o gramada! Dare preferatele mele is Hill the world si Bad.:X

| kayan a răspuns:

Nu ma omor dupa nici una... el, in schimb, e mort dupa ele laughing

| Anonim_9586 a răspuns:

Hill the world si Billy Jean...

| eko a răspuns:

Man in the mirror -Bille Jean-Thriller-Hill the world-Beat it

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,, Man in the mirror"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Billy jean

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hill the world, thriller

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Billy Jean, Hill the World si Black or White

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Smooth criminal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Will you be there
billie jean

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce a murit am inceput sa ascult si eu dar imi place la nebunie "Bad"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remember the time bad billie jean thriller dirti diana blach or white beat it give it to me