| anonim_4396 a întrebat:

Ce melodii mai stiti, spuneti si voi cateva melodii...
Sa fie din categoria: "REMIX"...
Multumesc!

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iti dau un pont: urmareste blogurile si site-urile posturilor de radio care au emisiuni cu mixuri (partydul kiss fm, zu party time, request 629), acolo ai sa gasesti multe tracklisturi, cu remixuri bune. Mai pot sa-ti recomand cativa remixeri pe care ii stiu eu: dj magnum, llp, the perez brothers, dj dark, shidance, allexinno, radio killer, emil lassaria, Dj Asher & ScreeN, Adrian Funk, Kamil & Dj Stanelo, Delyno, Dj Bonne si multi altii. Si ca piesa, incearca Basslovers vs Movetown - Girl you know it's over [Dj Ingo & Dj Micaele Booty]

| Klaudya27 a răspuns:

1.Ed Sheeran - I See Fire (Kygo Remix)
2.La Roux - Bulletproof (Gamper & Dadoni Remix)
3.Hippie Sabotage - Stay High (Tove Lo Flip)
4. Ellie Goulding - High For This (Kygo Remix)
5. Ellie Goulding - How Long Will I Love You (EMBRZ Remix)
6.Hannah Georgas - Enemies (K. Remix)
7.Genesis - I can`t dance (Radio Killer Remix)
Sper sa iti placa!

| KyuubiCezar a răspuns:

Nu ma refeream la melodii mixate in genul asta... voiam sa spun o melodie (mixata sau originala.) care sa se auda mai mult instrumentele decat vocea... vocea sa fie unpic pe la inceput si pe la sfarsitul melodiei. un fel de melodie ca Bulls eye.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru KyuubiCezar):

Pai nu stiu ce vrei tu, remix inseamna o piesa modificata de DJ... Tu probabil cauti un anumit gen de muzica.

| KyuubiCezar a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

De fapt abia azi am aflat ca se numeste Dubstep... nu stiti vreo melodie?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru KyuubiCezar):

Cauta melodiile lui Skrillex. Incearc-o si pe asta: www.youtube.com/watch?v=cSvOYqFZRT8