| anonim_4396 a întrebat:

Ce muzica rock recomandati pentru incepatori?

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

Incearca clasicele. AC/DC, Led Zeppelin, Van Halen, Guns n Roses, Rolling Stones, trupe de genul
Apoi o sa ajungi la trupe mai necunoscute
De asemenea poti devia de la rock la metal, asa cum mi s-a intamplat mie. Am inceput cu trupe gen Nirvana(care, de fapt, e grunge) si am ajuns la power, heavy, folk, thrash, uneori (dar rar) death metal.
Dar asta nu e obligatoriu.
Multe persoane incep cu trupe gen BVB pe care apoi incep sa le urasca. Sper ca tu sa nu fii una din ele

11 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ceva de genul.

http://youtu.be/YmC2C5iUa8A

| T0T a răspuns:

Eu am inceput cu Nirvana.

| Cameliapantiru a răspuns:

Iti recomand sa asculti trupele consacrate de rock-The Beatles, Queen, Guns'n'Roses, Scorpions, Deep Purple, Pink Floyd, Bon Jovi, Eagles, Led Zeppelin, Iris! Auditie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva mai liniștit ca Linkin Park, Fall Out Boy, Muse, Red...

| 1DeadMemories a răspuns:

Eu am inceput cu asta https://www.youtube.com/watch?v=BcL---4xQYA,peste ani am ajuns la asta https://www.youtube.com/watch?v=j84NtF40MSo

Ascult cu placere toate subgenurile muzicii rock.

| 1DeadMemories a răspuns (pentru Gizăz):

Sa nu speriem totusi copilul happy.Sa o ia mai slow.

| Gizăz a răspuns (pentru 1DeadMemories):

Aveam fix piesa asta în maşină când am oprit pentru o tipă care voia să meargă până în oraş. Nu s-a mai urcat. laughing)

| 1DeadMemories a răspuns (pentru Gizăz):

Eu te intrebam "unde-i satarul?" si daca "mergem spre hell?" laughing))

| dan1998 a răspuns:

Iti spun cam cu ce imi aduc aminte ca am inceput eu:Guns N' Roses,AC/DC,Red Hot Chili Peppers,Led Zeppelin,Rammstein,Nirvana, Aerosmith, Avenged Sevenfold, Bon Jovi, Drowning Pool si asa cate o melodie 2 de la trupe mai mici... dupa am inceput sa ascult si altceva,mai mult pe metal:Megadeth,Iron Maiden,Metallica,System Of A Down,Black Sabbath, Motörhead, Pantera, Slayer, si metal si mai extrem...dar cred ca deocamdata ajunge.