| AndreeaSiAndra a întrebat:

Ce pararere aveti despre Lady gaga, ca persoana nu cum canta(si cum arata, cum se imbraca). Mie mi se pare ca e satanista si mincinoasa pentru ca ultima ei melodie a fost exagerata.(My love is judas=iubirea mea este iuda, satana)Si daca ar fi Lady Gaga vs 1.Beyonce,2.Jeniffer LOpez, 3.Nicole Scherzinger, Cine ar castiga?

Răspuns Câştigător
| Messyhair a răspuns:

1. Beyonce ar castiga pentru ca are cea mai buna si cea mai puternica voce dintre canteretele pe care le-ai numit.

2. Nu-mi place cum se imbraca Gaga in prezent,insa la inceput, in perioada albumului The Fame, imi placea mult cum se imbraca.
Acum mi se pare de prost gust ceea ce face.

3. Nu am inteles de ce este o mincinoasa. Mincinosi toti suntem. Nu exista om care sa nu minta.

4. Iuda nu este satana. Iuda a fost unul dintre cei 12 ucenici ai sai. Iisus stia ca Iuda il va trada.Era "scris" sa se intample acest lucru.In Biblie, Iisus a spus ceva de genu : "Faca-se in voia ta".

5.Chiar daca in melodie afirma "Sunt indragostita de Judas", la sfarsit ea spune : "Vreau sa te iubesc,
Dar ceva ma departeaza de tine
Iisus e vïrtutea mea, Judas e demonul de care ma agat"

Acum ceea ce am inteles eu din melodie.Acest Iuda este o metafora.Acest Iuda este prezent in vietile noastre,este pacatul pe care noi il savarsim constient.
De exemplu,fumatul sau consumul de dorguri(este doar un exemplu)este un pacat si desi suntem constienti de asta, continuam sa facem aceeasi greseala.

Din cate am vazut si auzit eu,ea are versuri destul de poetice la si fel si cu aceasta melodie, insa le-a transpus intr-o mtafora satanista pentru a soca lumea adica pentru a fi cat mai faimoasa.
Faima=Bani

P.s. Scuze eventualele greseli, am scris destul de repede.

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu o aleg pe Jenniffer Lopez, dar pe 2 pe Gaga love struck

| Messyhair a răspuns:

Recunosc ca mi-a placut f mult Gaga,acum mai ascult din cand in cand o melodie de-a ei, insa doar atat, uneori chiar imi provoaca greata modul in care se imbraca.

| Kesariona a răspuns:

Etto.Lady GaGa a avut "abateri" de la crestinism si in "born this way" (satan, i was born this way) acolo la final, soptind.Parerea mea e ca exagereaza. Tuturor ne plac melodiile ei. Sutn foarte catchy.Dar exagereaza.si cu hainele si cu versurile si cu tot.Nu-mi place, asta-i clar.Cand am auzit ca face o melodie despre "Judas" am zis ca nici nu o ascult.Am cautat versurile si. e...
Pentru mine ar castiga J.Lo.Nu prea ascult muzica asta, pop-ul din zilele noastre, dar dintre cele de acolo cred ca Lopez...