| mickeye a întrebat:

Ce părere aveți de muzica autohtonă nouă? E proastă sau foarte proastă? În ultima perioadă,am observat că au apărut ca ciupercile după ploaie mii de așa ziși artiști la noi,care mai de care mai penibili (INNA,Alex Mica,Alexandra Stan,ALYA,AMNA,ANYA,SONNY FLAME,CONNECT-R,MATTEO).În momentul de față, cea mai nasoală/stresantă/proastă/cretină piesă este DALINDA..Totuși nu mult mai bună decât aia cu YETTE MAMA YETTE sau cum s-o scrie.Asta e părerea mea.Detest enorm aceste melodii autohtone cu versuri în engleză,spaniolă, greacă..nu cred că e nimic mai penibil.
Muzica autohtonă pare că s-a degradat în ultima vreme și,din păcate,numai inculții,oligofrenii,maneliștii analfabeți,țăranii proști ascultă genul ăsta de muzică(dacă poate fi considerată muzică).ce e mai grav e că toată ziua la radio numai mizerii din astea house,popcorn sunt(la PISS FM,Radio ZOO, Radio 21, PRO FM etc).
Nu-i de mirare că aceste melodii au atât succes în România..cred că 80 % dintre tinerii români nu sunt prea mintoși, având IQ ul egal cu numărul de la pantofi.
Vreau ca fiecare să-mi spuneți..care melodie din cele autohtone vă enervează cel mai mult? Sau dimpotrivă,poate vă plac mizeriile astea cu INNA &SHIT și e ceva în neregulă cu mine.
Iar dacă nici vouă nu vă plac porcăriile astea,ce putem face să mai scadă densitatea acestor piese? Serios, nu le mai suport.mi se par mai oribile și decât manelele...toți maneliștii reprofilați care înainte ascultau doar ADI MINUNE și SALAM, de când au apărut mizeriile astea popcorn(2007) ascultă numai d-astea.în club,acasă,în mașină,autobuz.mă simt înconjurat din toate părțile de incultură.
De fapt,unele hituri care se aud în prostie la radio,cum ar fi MANDINGA-ZALEILAH, sunt manele pe față..ZALEILAH e chiar o manea abominabilă,trebuie să fii retardat să-ți placă această piesă,și trist e că a participat și la EUROVISION, ceea ce spune multe și despre calitatea acestui concurs muzical...

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

A fi popular nu înseamnă a avea talent,sau să scoţi muzică bună. Şi justin bibăr este extrem de popular, şi e un afon paralel cu muzica, un anti-talent înăscut.
Popularitatea unor "artişti" de genul inaa sau connecter este dată doar de reclama care li se face. Pe cele mai jegoase posturi de radio, cum e Zu sau Kiss fm, bagă doar astfel de mizerii. La Tv la fel.
Totul ţine de reclamă şi lipsa de cultură muzicală a maselor.

28 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Auzi, dar până la urmă de ce te plângi? Mie unul îmi convine că nu ascultă toți țăranii ce ascult și eu. Cred că m-aș urca pe pereți dacă ar fi altfel. Acceptă realitatea așa cum e, lasă cocalarii cu muzica lor, și noi cu a noastră, că e mult mai bine, îți zic eu.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Hmm, ai dreptate.FOARTE MARE.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Muzica autohtona pe care o vezi la radio si tv = **** dar si in zilele de astazi se face muzica buna.

| BlackFuneral a răspuns:

Urasc fiecare melodie care se aude la "PISS FM".
Ai uitat sa spui de melodiile in portugheza care sunt doar niste manele in alta limba.Imi vine sa vomit cand le aud melodiile.
Bine ca mai exista si muzica de alta data.Ar trebui sa imi iau un "IGNORE BUTTON"

http://revolutionarypaideia.files.wordpress.com/2011/07/ignore-button.jpg

Numai bine!

| HermioneLove a răspuns:

Pfff...mai da ce ai tu cu cei la care le place astfel de muzica? straight face fiecare asculta ce muzica vrea si ce-i place! Stii daca Inna si restul de care ai mai zis tu nu ar avea talent nu ar fi asa de populari si nu ar avea atatia fani! Nu toate melodiile lor sunt in alte limbi au melodii si in romana! happy
Stii ca nu ai dreptul sa-i jignesti pe cei care asculta ceva ce tie nu-ti place?!
Nu este absolut nimic in neregula cu tine pur si simplu nu-ti plac aceste melodii si nu este nimic gresit/rau ca nu iti plac! dar nu este nici rau/gresit sa asculti asa ceva iar celor care le place si le asculta nu fac nimic rau!big grin
Aaaa...ca sa stii degeaba incerci tu sa ''dispara''aceste melodii nu prea cred ca vei reusi!straight face draga, daca nu le mai suporti nu te opreste nimeni sa inchizi radio-ul sau TV-ul si sa nu mai asculti cauta muzica pe gustul tau! Este aiurea sa crezi pe cineva analfabet, ratat, taran, prosti etc. dupa ce muzica asculta! ca sa cunosti o persoana este nevoie de timp sa privesti in adancul lui/ei si atunci iti vei da seama cum sunt cu adevarat nu doar pentru ca asculta nu stiu ce tampenie de muzica! happy
Zaleilah nici mie nu prea imi place dar eu ii respect(atata timp cat si ei o fac)pe cei la care le place nu am nimic cu ei pur si simplu nu suntem facuti toti la fel! Crede-ma exista chestii muuuuult mai rele si mai penibile decat astea iar mie nu mi se pare ceva ILEGAAL sa asculti asa ceva sau sa-ti placa!happyDeci eu zic sa incetezi cu atitudinea asta si sa vorbesti frumos si cu cine asculta astfel de muzica si cine nu! Deja parca va vad ca nu luati in seama raspunsul meu si imi dati cu ''stupidu'' dar uite eu mi-am spus parerea si nu imi este rusine sa mi-o zic!

| HermioneLove a răspuns (pentru Wøodenpints):

Ma rog fiecare face ce poate asta este! dar eu nu am scris doar despre asta in raspunsul meu daca nu ai observat am scris despre ceva care e mult mai important!winking

| Wøodenpints a răspuns (pentru HermioneLove):

Ai scris despre dreptul de a jigni ceva ce nu-ţi place.
Mi se pare normal ca atunci când ceva îmi displace, să arunc cu căcat în el. E democraţie nu? La fel cum şi alţii îmi judecă mie preferinţele muzicale, la fel îi judec şi eu pe alţii.
Am dat click pe profilul tau să văd ce muzică asculţi. Mi-e milă de tine. De fapt, nu-mi este.

| HermioneLove a răspuns (pentru Wøodenpints):

No,da-i pace ca esti la fel ca restul lumii credeam ca esti altfel dar nu esti! oricum eu nu ti-am judecat niciodata gusturile tale muzicale sau altele! ti-am facut eu ceva?

| Wøodenpints a răspuns (pentru HermioneLove):

Îţi dai seama cât de puţin îmi pasă despre părerea ta despre mine, nu?
Acum de ce încerci să o faci pe victima, eu nu am făcut decât să răspund la întrebare şi să-ţi explic care-i treaba cu popularitatea şi reclama. Şi desigur, că ai nişte gusturi în materie de muzică, mai mult decât oribile.

| HermioneLove a răspuns (pentru Wøodenpints):

Si tu crezi ca mie imi pasa de ce crezi tu despre mine sau despre muzica pe care o ascult eu? laughing si eu am facut exact acelasi lucru am raspuns la intrebare tu ai inceput discutia! eu mi-am zis parerea mea iar daca nu iti place muzica mea nu te opresc cu nimic:nu asculta! oricum sa-ti fie rusine ca ataci oameni sau ma rog gusturile ale oamenilor care nu ti-au facut absolut nimic! hai ca sunt multi care zic ca nici muzica ta nu e buna dar eu nu am facut niciodata acest lucru deci normal nici tu nu ar trebui sa o faci! tongue

| Wøodenpints a răspuns (pentru HermioneLove):

Da,sunt mulţi acre spun că muzica mea nu e bună,însă nu pot explica şi de ce nu e bună. Asta este diferenţa.
Eu când spun despre o muzică că este o vomă,vin şi cu argumente care să-mi susţină părerea, în caz contrar, afirmatia mea este invalidă.
Faptul că tu încerci să te aperi şi-mi spui că nu ar trebui să mă iau de gusturile oamenilor, o faci din cauză că-ţi dai şi tu seama că nu prea ai cum să mă contrazici, şi îl iei pe "nu-i frumos ce faci" în braţe.
Penibil.

| HermioneLove a răspuns (pentru Wøodenpints):

Ma rog singurul penibil esti tu! am cum sa te contrazic dar tu vad ca te abati de la subiect si de la ce am zis eu! no problema continua ca doar asa se cuvine! oricum o data si odata tot o sa platesti pentru ce faci asa ca mai bine te-ai oprii inainte de a fi prea tarziu! bafta iti doresc!happy

| Wøodenpints a răspuns (pentru HermioneLove):

O să plătesc? De ce? Eu doar îmi exprim propriilepăreri despre chestiile care nu-mi plac. E greşit să-ţi spui părerea despre ce nu-ţi place?

| HermioneLove a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu am spus ca este gresit sa-ti spui parerile despre muzica, filme si asa mai departe! am spus ca este gresit ca jignesti pe cei care asculta ceva ce tie nu-ti place! si ce tu judeci o persoana doar pentru ca asculta nu stiu ce muzica care nu-ti place sau doar pentru ca ai vorbit o data cu el pe un site? daca asa faci atunci sa stii ca acest lucru este gresit! si daca jignesti persoane pentru asa ceva nu pentru ca iti spui parerea!

| Wøodenpints a răspuns (pentru HermioneLove):

Până acum, toţi ce care ascultau inna sau connecter au fost la fel. La fel de inapţi şi fără logică. tu de ce ai fi altfel?

| HermioneLove a răspuns (pentru Wøodenpints):

Ti-am mai spus! ce nu intelegi? x-( nu poti cunoaste un om dupa un site! trebuie sa il intalnesti sa petreci timp cu el ca sa stii! crede-ma ca stiu ce vorbesc pentru ca mi s-a mai intamplat! Eu nu te-am jignit niciodata! tu in schimb da! ti se pare ca as fi spus cumva ceva urat? te-am atacat? nuuu dar tu ai facut-o! eu nu ti-am spus rau deci de ce sunt inapta? doar pentru ca ascult o muzica care nu-ti place? stii daca tu dupa asa ceva judeci oamenii imi pare rau sa-ti spun dar inca nu ai invatat ce inseamna viata!

| BlackFuneral a răspuns (pentru Wøodenpints):

Se refera ca o sa platesti la GOD.(cred)
Penibil.

| Wøodenpints a răspuns (pentru HermioneLove):

Câţi ani ai tu?

| Wøodenpints a răspuns (pentru BlackFuneral):

Oare god ăsta, îmi ia şi TVA? confused

| BlackFuneral a răspuns (pentru Wøodenpints):

Poatethinking
Nu mai conteaza, oricum nu ajungem noi la el, ne-am permis sa nu credem in el, el nu are nevoie de tradatori smecherilaughing.

| HermioneLove a răspuns (pentru Wøodenpints):

La ce te ajuta sa stii cati ani am?

| Wøodenpints a răspuns (pentru HermioneLove):

Dacă ai mai mult de 13, deja e grav.

| HermioneLove a răspuns (pentru Wøodenpints):

La ce te referi cand spui grav? in legatura cu ce?

| Wøodenpints a răspuns (pentru HermioneLove):

Faptul că-mi vorbeşti despre viaţă, în situaţia în care tu nici macar nu eşti obişnuită cu internetul, şi-mi spui mie când cunosc şi când nu un om.

| HermioneLove a răspuns (pentru Wøodenpints):

Iti vorbesc despre viata pentru ca stiu ce inseamna! si ce in viata asta doar cu internetul traim? tot ce ti-am spus este adevarat daca vrei asculti bine daca nu nu e treaba ta dar o sa regreti ca nu ma asculti!

| Wøodenpints a răspuns (pentru HermioneLove):

Deci,câţi ani ai? Că nu mi-ai răspuns la întrebare.

| HermioneLove a răspuns (pentru Wøodenpints):

Zimi tu cati ani!

| Wøodenpints a răspuns (pentru HermioneLove):

Scrie şi la profil.

| Wøodenpints a răspuns (pentru HermioneLove):

A fi popular nu înseamnă a avea talent,sau să scoţi muzică bună. Şi justin bibăr este extrem de popular, şi e un afon paralel cu muzica, un anti-talent înăscut.
Popularitatea unor "artişti" de genul inaa sau connecter este dată doar de reclama care li se face. Pe cele mai jegoase posturi de radio, cum e Zu sau Kiss fm, bagă doar astfel de mizerii. La Tv la fel.
Totul ţine de reclamă şi lipsa de cultură muzicală a maselor.