| MaDaMadalina18 a întrebat:

Ce părere aveți despre noul videoclip al lui lady gaga - alejandro? funda!

Răspuns Câştigător
| Bibu_2231 a răspuns:

Cu siguranta este cel mai extravagant videoclip al ei de pana acum. Daca este si cel mai bun, mi-e greu sa zic pentru ca a avut parti in el care nu mi-au placut. Nu neaparat prezenta elementelor religioase, din moment ce clipul s-a vrut a fi pentru comunitatea gay, nu cred ca e o problema ca ea apare imbracata in calugarita si cantand langa o cruce, intrucat pozitia Bisericii fata de gay o stim cu totii. Dar scenele de sex si imaginea aceea de la inceput cu inima ( probabil ) acoperita de fulgi de zapada… au fost parca prea mult. Oricum eu ii apreciez munca si de data aceasta, clipul va impresiona cu siguranta pe oricine il va urmari, acum depinde de fiecare daca placut sau neplacut. Melodia inca imi place, desi am ascultat-o de zeci de ori de asta-toamna incoace, insa, ca intotdeauna nu are nicio treaba cu videoclipul. Mi-ar placea ca Lady Gaga sa isi foloseasca talentul si in niste clipuri mai soft, in care sa-si arate si o alta latura decat cea "salbatica".
Lady Gaga a declarat ca Madonna a fost inspiratia ei pentru acest videoclip. Iar Steven Klein, regizorul videoclipului este unul dintre oamenii cu care Madonna colaboreaza frecvent deci asemanarea dintre ele nu e nimic neasteptat.

eu cred ca daca era controlata de masoni, nu arata ‘pe fata’ elementele alea. poate ca se foloseste de ele tocmai sa atraga atentie si sa ascunda altceva, de fapt.

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Imi place melodia dar nu si videoclipul.

Apache
| Apache a răspuns:

E prea ciudat frate! inteleg eu ca e excentrica da nici chiar asa!

| retouchan a răspuns:

Melodia e destul de buna. dar nu vad nici o legatura intre melodie si videoclipul ala.cred ca au muncit mult sa il faca. dar este pur si simplu NASPA! Mie mi s`a facut scarba cand l`am vazut!

| cornculapte a răspuns:

Nasol, aiurea, ciudat... Nu-mi transmite nimic si nici nu vad legatura intre versuri si videoclip. Intr-un cuvant, irelevant.

| BlueEyes a răspuns:

Videoclipul nu imi place, dar melodia e super love struck

| Sოﺁℓε a răspuns:

Hey! melodia e bestiala videoclipul e cam ""sexy""da e foarte ok are efecte multe dart e frumos.

| OanaG a răspuns:

Extravagant! La fel ca ea!

Melodia e :X

| Miяu a răspuns:

Melodia e suuuper, videoclipul cam trasnit, asa cum ne-a obisnuit Lady Gaga laughing

| TDGMeebu a răspuns:

Total...FREAKY!hee hee
Este ciudat...baieti mai urati ca aia n`au putut sa gaseasca?
Cum au acceptat frate sa se incalte cu tocuri si cu ciorapi de dama? :O
Iar ea, la sfarsit, si-a trantit niste mitraliere pe tatestraight face
Wow :O
Lume, gandeeeestii?

| oanna_7222 a răspuns:

Pervers.

| Sakura_4185 a răspuns:

Hmmmthinking c sa spun? aaaaawinking stiuwinking
lady gaga e ff inteligenta si talentata, majoritatea melodiilr le scrie ea:X cum ar fi just dance(mel e super).
alejandro nu a scris-o ea pentru ca nu a spus GAGA la inceputwinking
videoclipul e...prea...Se baga si ea in seama! asta e stilul ei! c sa facem noi?!? putem doar sa ne spunem parerile si atat.
mel alejando e draguta dar mie imi place mai mult c scrie lady gaga!

| AnaigroeG a răspuns:

Videoclipul oribil.
Melodia.merge happy

| SuperLover a răspuns:

Sunt fan Lady Gaga, dar nu mi se pare ca a dat lovitura cu videoclipul Alejandro. Ador melodia de cand a aparut The Fame Monster, dar videoclipul e cam jalnic. Nu era nevoie de atata sexualitate, sobritate si celelalte.

| МŶĶÁŶ a răspuns:

M-i se pare tare rau de tot big grin

| lovefan a răspuns:

Melodia e super, dar videoclipul mi se pare o tampenie. Adca, serios vorbind, mai urata de atat putea sa fie?

| DnBSniperZs a răspuns:

E super