| CoquineNoire a întrebat:

Ce parere aveti de baietii astia care sunt la inceputul carierei rap? eu cred ca au de toate, si instrumentale, si flow, si versuri.
nu-i asa ca o dau mai bine decat majoritatea care s-au prostit dand in comercial?
https://www.youtube.com/watch?v=ompW4lK-tzk

https://www.youtube.com/watch?v=Xn01-yAdn-I

13 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Sunt o grămadă de persoane la începutul carierei care au un talent nemaipomenit.Și nu numai din rap, aici ești nevoit să lucrezi doar la vocal, ci și din rock unde necesită sincronizare și al dracului de multă muncă. Problema e de cei care-i ascultă... sunt prea puțini.Adolescenții își satisfac hormonii urmărind clipurile cu Corina dănd din fund și încercănd să prindă un cadru cănd i se vede "blana" (am auzit că unii au reușit)

| Bøøgey a răspuns:

Nu e rau, da' nu i-as cauta eu pe youtube din proprie initiativa.

| CoquineNoire explică (pentru Bøøgey):

Nici eu nu i-am cautat, m-am trezit cu un mesaj de la ei si am ramas placut impresionata.
meh, ce stiti voi ce e frumos...

| Bøøgey a răspuns (pentru CoquineNoire):

Esti celebra? Primesti mesaje sa-i promovezi? smug

| CoquineNoire explică (pentru Bøøgey):

Da, sunt celebra pe youtube, ca haterita.
oricum, merita promovati, avem nevoie de oameni sa duca rapul/hip-hopul mai departe in romanica.

| Bøøgey a răspuns (pentru CoquineNoire):

Eu zic ca is destui. Mai rau stam cu reggae-ul. sad

| CoquineNoire explică (pentru Bøøgey):

Is destui pe dreacu, vin si cu exemple.

http://www.youtube.com/watch?v=I9goDghB8ic
sisu canta cu velea despre cum se sterge la oo cu prosoape de plus, si canta cu ce si-a umplut matul aseara.

http://www.youtube.com/watch?v=vbUPbZA8pOs
pacha man, fost component haarp cord se face singur ratat atatatataataaa cu ruby.

cedry2k se retrage.

http://www.youtube.com/watch?v=Q3WTEUv2xDk
doc si deliric (ctc) au ajuns doua paparude care se cred amuzante dar de fapt nu sunt, ma-ntelegi? dupa ce am lasat un comentariu ca piesa e o balmajeala enervanta imbecila, ala care a postat video-ul mi-a zis ca cica e un fel de 2pac-california love (talkbox)...sa mori tu ca refrenul e un fel de california love, mai degraba as asculta cum zgarie cineva unghiile pe tabla.
bah, macar daca te comercializezi (cica), scoate dreacu piese sa sune bine.

ia, chiar te rog sa-mi spui, care is aia destui care au mai ramas?

| Bøøgey a răspuns (pentru CoquineNoire):

Sisu nu mi-a placut in mod special niciodata, nici Pacha Man. De CTC imi pare sincer rau.
Au mai ramas Parazitii (sa nu te aud cu Toate-s la fel Si Ce n-avem acasa, astea uite-le), Vlad Dobrescu e pe val, Flou Rege, Kazi Ploae, Nimeni Altu', AFO, Chimie, Dragonu (mda, si asta mai, mai ca se calugareste...), Underman, Jianu, Raku, Arssura, Bitza, MarkOne1, Nwanda, Norzeatic (dada, a revenit Vexx), Carbon, Omu Gnom, Bean, Subsemnatu', Ezekiel, pana mea, astia is mai cunoscuti. Nu stiu cat de activi is, da' nu cred ca a renuntat vreunul. Mai stiu si ceva inceptori mai putin cunoscuti, da' cum nu ii prea ascult ma rezum la astia. Mie-mi par destui, tie nu?

| CoquineNoire explică (pentru Bøøgey):

Ii stiu, nu am apucat sa ascult vreo 2-3 din lista ta.
pe unii nu-i tolerez dpdv al vocii, timbrului, mie ca sa-mi placa un rapper trebuie sa aiba si o voce placuta, nu ma pot concentra daca ma deranjeaza, sunt pretentioasa din acest punct de vedere.
si nu conteaza daca sunt destui sau nu, atata timp cat cineva are talent si are ce-i trebuie sa aiba succes, niciodata nu e destul si nu avem de ce sa ne multumim cu veteranii nostri.
eu sunt una din acele persoane deschisa spre nou si accept orice ma face sa-l numesc hrana pentru suflet, minte, auz.

| Bøøgey a răspuns (pentru CoquineNoire):

Inteleg, nici eu n-am zis ca-s impotriva. Daca e bun, sa fie, nu-s imbecil sa-l reneg, stiu sa apreciez valoarea unui artist.
Eu am vrut sa spun doar ca, in comparatie cu reggae-ul, rap-ul are mult mai multi reprezentati.

| CoquineNoire explică (pentru Bøøgey):

Reggae? asta mai lipsea, sa-i ascult pe romanasi cu instrumentale furate de la bob marley.
no thanks, ma delectez cu americani, de la romani nu prea am asteptari cand vine vorba de originalitate si calitate.

| Bøøgey a răspuns (pentru CoquineNoire):

Atunci ce rost mai are intrebarea ta? Americanii n-au si rap pe placul tau, doar reggae?

| CoquineNoire explică (pentru Bøøgey):

Omule, de rap romanesc am vorbit deja, de rostul intrebarii mele am vorbit deja, era vorba de reggae, si de eventualitatea in care ascultam eu ceva de la romanasi.
si da, era o concluzie care descria preponderent industria muzicala.
oricum, si rapperii romani (aia calumea) au furat instrumentale de la americani, si cand ziceau ca cica is compuse de ei (harneala), apaream eu fuga cu mostra originala, ca voiam sa ma conving cu shazam.
macar recunoaste frate, nu inteleg de ce te ca ca pe tine ca ai compus tu ala.
dar in fine, nu asta conteaza, ii ascult in continuare cu placere pe cei care merita cu adevarat, desigur.