| Deaad a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta trupa de DSBM?
https://www.youtube.com/watch?v=M1vwnr_u6fc

Pentru aia cu black metal-ul,cum vi se par vocalele fiind obisnuiti mai mult cu screamurile obisnuite?
Screamul ala in mod falsetto pe care nu l-am mai auzit decat la king diamond si in niciun caz intr-un asa mod.

Outsiderii pot sa imi spuna cat de satanist sunt, nu ma supar.
:)

23 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Incepe misto si are instrumental fain, dar e prea mult. Tipul face ca mine pe wc

| Narcis2007 a răspuns:

Poate o fi ceva cu ea dar nu sunt in starea necesara sa o apreciez

| CreepyCrow a răspuns:

Mi se pare in regula, insa prefer growls-urile mai salbatice. Ce-i drept, unele parti din melodie mi-au placut si m-au atras prin ritmul mai rapid si agonia tipetelor

| Dismally a răspuns:

Nu este genul meu, prefer black-ul clasic, iar King Diamond este la cu totul alt nivel happy

| Dismally a răspuns:

Uite ceva asemanator oarecum dar care suna mult mai bine (pentru mine): https://www.youtube.com/watch?v=wpWMMQfn2zk

| justanotheruser99 a răspuns:

Deci... ascult metal (black, simfonic, gotic, heavy, folk). Instrumentalul e ok, dar tipul, fara suparare, zici ca e o femeie care fumeaza si incearca sa isi subtieze vocea. laughing Cum mi se par "vocalele"?-Prea fortate, dar in orice caz asta e parerea mea, nimeni nu te opreste sa asculti ceea ce iti place. Eu raman la System of a down, Bathory, Black Sabbath, Motorhead, AC/DC, Slipknot, Slayer, Megadeth, Bullet For My Valentine, Led Zeppelin, Black Veil Brides, Pantera etc.

| Deaad explică (pentru justanotheruser99):

Nici nu imi păsa daca are cineva ceva impotriva mea pentru ca ascult o anumita muzica.Le dau cu jet imediat.

Mie mi se par potrivite vocalurile alea si exprima exact ceea ce transmite trupa, adica disperare.
Si intotdeauna apreciez la nivel maxim o creatie in care membrii trupei respective chiar se implica foarte mult emotional.
Pentru mine asta inseamna arta.

http://www.nattramn.com

Si cand vezi poza asta a omului din spatele tipetelor de pisica moarta, cand stii ca a omorat o fetita de 5 ani cu toporul in cap si e internat la ospiciu, e si mai dark experienta si atmosfera.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Deaad):

Fiecare defineste arta din punctul sau de vedere, deci nu am ce comenta in legatura cu asta.
Dar ma bucura faptul ca mai exista trupe care chiar transmit ceva prin piesele lor, adica nu sunt scoase doar pentru bani, iar faptul ca le place ceea ce fac si se implica in asta e bonus si trebuie apreciat efortul.
PS: tipul din poza e destul de creepy, mai ales daca asculti pe fundal piesa de la Silencer.

| UnBroken2016 a răspuns:

Instrumentalul in unele parti chiar imi place. Ce "canta" ala nu ma incalzeste cu nimic. Aici esti la muzica nu la religie. Acolo deja se rugau aia de admina sa iti stearga contul laughing

| Deaad explică (pentru UnBroken2016):

Bai sa stii ca nici mie nu mi-a placut prima data.

Ma crezi cand am ascultat prima data, alta melodie de a lor si a inceput sa tipe, am avut un jumpscare si am inchis repede? laughing

Dar acum e unul dintre albumele mele preferate si consider chestia asta o adevarata opera de arta.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Deaad):

Chiar nu stiam de la ce naiba e DSBM ala laughing, vezi sa nu iti tai venele daca mai asculti mult.

| Deaad explică (pentru UnBroken2016):

Era un review:
Keep any sharp objects away from you, when you're listening to this.
laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Deaad):

rolling on the floor Sfat mai bun decat ala de pe pachetele de tigari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine puneai și versurile, să nu fi fost lumea așa surprisă că nu-s voci îngerești emoționante.

| JetBlueJet a răspuns:

Tie iti place "melodia" asta?

| Deaad explică (pentru JetBlueJet):

Da.Cand o ascult, toti dracii intra in mine.

| JetBlueJet a răspuns (pentru Deaad):

Ma bucur pentru tine.
Pentru mine ma amuza mai tare decat un clip funny.

| JetBlueJet a răspuns (pentru Deaad):

Pe mine*

| UnBroken2016 a răspuns (pentru JetBlueJet):

Credeam ca doar faci misto de melodie, asta pana a inceput ala sa tipe ca o mata in calduri.

| Deaad explică (pentru UnBroken2016):

laughing

Dying cat mai spun unii.

| JetBlueJet a răspuns (pentru UnBroken2016):

rolling on the floor

| Metalheadforever666 a răspuns:

Instrumentalul este superb dar vocea este rahat, zici ca solistul este strans cu patentul de c****. laughing

| Peryngveohlin a răspuns:

Mie nu-mi place deloc, mai ascult dsbm, dar asta nu-mi place, sunt mai mult cu black metalul obișnuit(îl știu pe vocalist, numele de scena e nattramn și știu că a ajuns in spitalul de nebuni)