| Saiko10 a întrebat:

Ce parere aveti voi despre black metal sau dsbm?

Răspuns Câştigător
| Sadxx34 a răspuns:

Nu sunt stiluri muzicale de masă, deci ca atare nu pot fi înțelese de toată lumea. Cel puțin dsbm, e o ciudățenie de la A la Z. Mi-a luat mult până să-l pot asculta și înțelege, dar dacă ajungi în punctul în care să nu te mai deranjeze tehnicile vocale folosite de artiști, care în această categorie muzicală, sunt total neobișnuite și neconvenționale, poți asculta muzica asta pe post de meditație și relaxare. Dar mai întâi trebuie să înțelegi și să te obișnuiești cu această muzică.

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Despre black metal una foarte buna, ma refer la black-ul din perioada de glorie, anii '90 happy

| VictorJulien a răspuns:

Ascultam destul de mult înainte, acum nu prea mai ascult, oricum e un gen pentru o anumită categorie de oameni