| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre fenomenul Lana del Rey? Dupa ce i-am vazut spectacolele live, am ramas profund dezamagita. Voi ce credeti despre ea?

Răspuns Câştigător
| KhludCiprian a răspuns:

Nu stiu cat e un fenomen azi, si nu mai sunt de mult adolescent, dar inca mai sunt tanar in interiorul meu!
Ce e bun:
- ea are un caracter teoretic interesant (asta am citit pe Wiki si de genul) in care unii adolescenti au sa gaseasca ce sa barfeasca
- a facut o facultate de stiinta si filosofie ce arata ca nu e doar fotomodel si versurile (nu stiu cat ea a contribuit sa le scrie) par a fi destul de adanci
- cantecele sale trec prin mai multe octave ce o fac interesanta muzical
Ce mi se pare destul de rau:
- cantecele sale sunt auto-tuned (adica se foloseste mult software) sau cel putin editare audio
- are un caracter orientat spre scandal

Nu am vazut nici un concert si nu stiu daca intotdeauna concertele sunt masura cea mai buna de a aprecia un artist:
- Marc Anthony am auzit ca atunci cand canta in spaniola cel putin (am locuit in Spania) e considerat ca fiind cantaret slab. Eu unul nu am fost impresionat de stilul lui de a canta in engleza. Cu toate astea n-as zice ca Marc Anthony nu e mare cantaret
- Madonna in contrast a avut intotdeauna concerte ce au fost considerate „bune", dar albumele acestei soliste in ultimii 10 ani au fost cel mult „meh" dupa mine (si cred ca pentru majoritatea celor ce le placea Madonna).

De asta cred ca solutia optima e pur si simplu sa iei ce iti place de la artist(a) si daca nu gasesti suficiente, mergi mai departe!

8 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Nu mi-a plăcut niciodată Lana del Rey, în principal cred că piesele sunt plictisitoare și duc lipsă la capitolul „creativitate", iar versurile sunt în cel mai bun caz mediocre. Nu știu cum e live, nu m-a interesat.

| Aleqa a răspuns:

Mie imi placea foarte mult de Lana. Este frumoasa si de multe ori devine sentimentala cand isi canta melodiile live. Nu m-am uitat la nici un interviu dat de ea, dar probabil ca are o personalitate la fel de super ca si cantecele ei. Are niste versuri cu sens, nu ca alte canterete care nici nu au habar ce canta. Ea simte ce canta, si apreciez asta la ea. Chiar imi place de ea, ii ador stilul si tot ce face.

| 구미호 a răspuns:

Mie sincer mi se pare una din cele mai bune cantarete.Melodiile ei sunt calme, ea simte tot ceea ce canta, pune tot sufletul in cantecele ei.Pacat ca nu toti o pot aprecia asa cum trebuie.

| senstein a răspuns:

Mie mi se pare o bagaboanta

| claudia511 a răspuns:

Nu-mi prea place vocea ei si despre ce canta.

| TortQuemado a răspuns:

Aici explică prestațiile mai slabe din concerte:
https://www.youtube.com/watch?v=3DyLIqMCdj0

| patriciabianca39 a răspuns:

Lana del Rey are piese de calitate.
Este una din solistele mele preferate, versurile ei au sens si ma regasesc in ele.
Trebuie sa admit ca nu toata lumea poate aprecia muzica de calitate, daca asculti Miley Cyrus si esti fan One Direction, n-are rost sa asculti si Lana.E imposibil sa o intelegi.

| AndreeaW123 a răspuns:

Sincer, ``scarba`` in care canta versurile ma face sa ma gandesc cine poate asculta asa ceva.E prea plictisita, fara viata, parca mai are putin si adoarme pe scena.Anyway, gusturile si stilul nu se discuta.