| Dixxy a întrebat:

Ce parere aveti despre genul muzical "manele"? fiti sinceri!

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sa fim cinstiti sunt si manele care sunt placute la auditie, in rest acelasi ritm cu alt text. Nu plac la toata lumea, dar fiecare este liber sa asculte orsice gen de muzica.

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va cam bateti mult capul dragi romani cu acest gen de muzica!
lasatii pe rromi cu muzica lor iar voi vedetiva de ale voastre! nu va mai dati atat de intelgenti ca nu ascultati manele! E MUZICAAAAAAAAAAAA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu sunt niste vulgaritati pentru copii din ziua de astazi.asta este parerea mea. te rog sa nu te superi.pa pa :d

Răspuns utilizator avertizat
| Puppet a răspuns:

Intr-adevar gusturile nu se discutastraight facedar ceea ce nu inteleg eu este de ce unii prefera sa asculte urletele lui Gutalaughing)?

| 19961996 a răspuns:

Nu sunt bune deloc iar un om educat nu le asculta eu le urasc

Răspuns utilizator avertizat
| vasile_7264 a răspuns:

Majoritatea persoanelor care se cred destepte spun ca manelele sunt naspa. Dar daca mergem undeva ...intr-un pub spre exemplu si se pun cateva melodii turcesti care suna la fel ca o manea, si din care chiar nu intelegem nici un vers...melodiile alea nu sunt najpha; ba chiar dansam. Cu totii stim ca majoritatea manelelor au versuri foarte tampite, lipsite de logica si fara nici un sens, dar sunt si manele frumoase si din punct de vedere al versurilor, melodiei si ritmului. Trebuie sa recunoastem ca nu doar manelele au multe versuri tampite. Sunt n melodii in toate genurile de muzica la care iti vine sa te impusti. Parerea mea e ca unele manele merita ascultate si puse in playlist alaturi de celelalte genuri de muzica care iti plac si te fac sa simti ceva in momenul in care le asculti

| sabyna_7226 a răspuns:

Daca ar fi sa ma refer la Gutza, Salam si toti ragushitii ashtea... cata prost...
Dar mai sunt cateva manele care la o petrecer dau ff bine...
cum e aia "sus pe mese" sau stiu si eu...
bine ca adv e ca "cu ce dansezi cu aia gandesti"...
iar daca la manele se danseaza cu fundullaughing nah
laughing)
un pic ciudat... dar oricum y-s de parere ca astea care asculta tot timpul manele is tampiti rau.
in multe manele aia nici nu se exprima calumea
laughing)...