| Maria_Andreea_1997_XqNT a întrebat:

Ce parere aveti despre Inna? Eu una sunt mandra de ea! E un lucru pe care nu prea il inteleg : de ce multi o urasc? E de-a noastra ar trebui sa o sustinem. Idolatrizam toate vedetele straine iar pe ale noastre nu...

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

GreyN si altii, Inna este o cantareata buna. Am spus si mai sus. Inna nu le ajunge nici la degetul mic? Cred ca te inseli. Inna detine un record european si a avut multe hituri. Intre o americanca de top (poate nu chiar cea mai de top) si Inna nu e chiar asa de mare diferenta cum credeti voi, e doar vorba de promovare pe continent american. Si de ceva mai mult lucrat la calitatea melodiilor. David Guetta de exemplu, are sfatuitori mai buni. Aia fac diferenta. Dar sa spuneti ca Inna e asa si pe dincolo, sau ca alti cantereti de la noi care au reusit si ei in strainatate sunt, nu e normal pentru ca pe continent sunt in top. Romania la capitolul muzica dance, comerciala, whatever, chiar e in primele opt cel putin din Europa, cum ar trebui sa fie si pe plan economic tinand cont de populatie.

| Maria_Andreea_1997_XqNT explică (pentru Lawliet14):

Ma bucur ca mai exista pe aici un "ganditor" ca mine. Am vazut mai in sus raspunsuri in care o contineau in subiect pe Simona Halep sau Nadia... Eu nu stiam ca ele sunt cantarete, am aflat ceva nou laughing laughing Ma mandrasc si cu ele dar era legat de Inna care n-are nici-o legatura cu S.Halep. Si nu oblig pe nimeni sa o placa. Doar pentru ca nu are voce puternica precum Celine Dion, Mariah Carey etc asta nu inseamna ca nu are voce deloc. In fine, fiecare cu parerile sale.

16 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Bravo ei ca nu mai sta aici si ca a plecat in strainatate. Acum... decat Concita aia/ala...sau cum o fi avand numele... o prefer de o mie de ori mai mult pe Inna.

| 愛日本 a răspuns:

Live performance - e cam varza. In studio poate fi bun oricine, are melodii faine, dar nu e ceva ce as asculta multa perioada de timp.
Gusturile nu se discuta. Daca vrei sa o sustii, fa-o, nu ne obliga si pe noi.
Doar prin faptul ca sunt ale noastre asta nu insemna ca trebuie neaparat sa ne placa la nebunie.

| T0T a răspuns:

Inna este o cantareata slaba. Este frumusica, adevarat, are relatii cu vedete mari, adevarat dar asta nu o face o buna cantareata! In plus nu imi place stilul acelor melodii. De aceea "idolatrizam" cantarete straine doarece Inna nu le ajunge nici la degetul mic!

| Doub a răspuns:

Nu o urasc, dar nu-mi place, nu-mi pasa, nu ascult. Eu una nu sunt mandra de ea. Nu am motive. Sunt mandra de Simona Halep, Hagi, Nadia Comaneci s.a.m.d.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Doub):

Poti sa o pui si pe Inna la acelasi rang, eu am ascultat-o si live si e ok. Are un timbru deosebit si a continuat sa se perfectioneze. La ora actuala daca zici Romania, zici Hagi, Nadia, Dracula, poate si Inna, insa Halep poate mai rar. Halep mai are de muncit nu e la nivelul vreunui Djokovic. Insa Romania a oferit mai multi, depinde de hobby-urile, interesurile fiecarui individ, asa a putut intalni un roman de valoare (poate fi vorba de diferite domenii)...

| SkyPilot a răspuns:

Nu te opreste nimeni sa o sustii. Mie nu imi place si nu am de ce sa o sustin. Am altii din Romania care imi plac. De idolatrizat nu idolatrizez pe nimeni.

| ywar a răspuns:

Draga Andreea, pentru a-ti raspunde la aceasta intrebare o sa te rog sa asculti o cantareata carea cum e la apusul carierei, sau chiar e o babuta, invitata din cand in cand pe la evenimentele cu staif de peste ocean si care in tineretea sa isi punea sufletul pe scena. O cheama Shirley Bassey... poate o sa iti para patetic, caraghios, dar asculta te rog pana la capat si o sa vezi ce inseamna live, 120 %
https://www.youtube.com/watch?v=XwcOqUlLjLk
Auditie placuta si apoi compara cu Inna, evident pastrand proportiile timpului.

| Lawliet14 a răspuns:

Ne aduce multa imagine, trebuie pretuita mai mult. Trebuia adusa la rang de mare cantareata si in Romania, pentru ca a reusit in strainatate. A continuat sa se perfectioneze si voce chiar are. Ca nu canta muzica de cea mai mare calitate, asta e altceva. Putem produce si muzica buna dar prin muzica comerciala castigam respectul celor multi. Personal, cred ca statul roman ar trebui sa se implice mai mult in organizarea Eurovisionului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o ascult, asa ca nu am de ce sa o urasc. nici macar 2 melodii nu cred ca stiu de la ea.
"E de-a noastra ar trebui sa o sustinem." laughing m-ai facut sa rad, mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga, de ce nu poti si tu sa-l idolatrizezi pe Gheorghe Zamfir, care este unul dintre cei mai aclamati artisti internationali si totodata maestrul naiului?

Inna cine e?

| Lawliet14 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gheorghe Zamfir face muzica de calitate si e apreciat de multi. Si pe el. E bine ca exista si oameni contra in Romania pentru ca prin ei se va produce muzica de calitate. Ei o refuza pe cea comerciala. Nu e rau. Exista si destui fani Inna. Daca Inna era din Turcia, avea numai suporteri. Opozitia este constructiva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lawliet14):

Poftim, faci comparatie intre Inna si Gheorghe Zamfir? Please, grow up!

| Katherine20 a răspuns:

Heii. happy Ai dreptate, Inna este o artistă foarte talentată și frumoasă.Ea este mult mai apreciată în alte țări decât în România, deoarece știi cum e românul: aruncă cu noroi în tot ce e bun. Dacă nu ar avea talent nu ar fi ajuns să cânte cu artiști gen J Balvin, Pitbull etc. Este cea mai cunoscută artistă din România și eu sunt mândră de ea. Pe lângă asta, nu i s-a urcat celebritatea la cap, nu e ingâmfată își iubește fanii, când am fost eu la concert la ea, a stat mai bine de 3 ore ca să facă poze și autografe cu fanii love struck

| Maria_Andreea_1997_XqNT explică (pentru Katherine20):

Unde la concert? In ce judet? Anul trecut a venit in Cta a si tot asa a stat peste 3 ore ca sa faca poze si sa dea autografe :* Foarte frumos din partea ei!

| Katherine20 a răspuns (pentru Maria_Andreea_1997_XqNT):

La Oradea, în Bihor. A fost superbă! love struck