| Mada_5282 a întrebat:

Ce parere aveti despre melodiile romanesti din anii '80? Desi nu am prins acea perioada, din ce am ascultat la TV sau pe internet mi-am dat seama ca acelea erau adevarate melodii si ca isi merita cu adevarat denumirile de slagare... voi ce parere aveti? Care erau preferintele voastre? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt superbe acele melodii, unice si adevarate.Imi place''unde dragoste nu e'',''de ai fi tu salcie la mal'' ''fericirea are chipul tau'',''bucuresti'',''un copac cu flori''si multe altele. Oricum muzica de atunci este mult mai unica si mai frumoasa decat cea de acum.

4 răspunsuri:
| WestSid3 a răspuns:

Am aceeasi parere cu tine.
Melodiile alea sunt asa inocente, pe langa astea din ziua de azi, cand vedem toate destrăbălările posibile. Prea putini ascultatori de muzica buna sunt acum, oricum bravo!
Si o dedicatie: http://www.youtube.com/watch?v=u6EdMjo8d18

Stefan
| Stefan a răspuns:

Melodii superbe la care vibrez si acum. Pe primul loc cred ca era Abba, Phoenix, Sandra, Demis Roussos, Queen si Modern Talking. Am indragit foarte mult repertoriul lui Demis Roussos.

| Ciprian a răspuns:

Mie mi se par ok.

| Shatzie a răspuns:

@M. S.: Mada intreba de melodii ROMANESTI! Niciunul din aia pe care i-ai insirat nu e roman...Sau, nu era la ultimul recensamant. Dai raspunsuri numai ca sa aduni puncte si nici macar n-ai rabdare sa citesti cap-coada intrebarea?