| Georgiana95 a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica made in romania?big grin(nu neaparat in limba romana)

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Unele melodii sunt superbe altele de genul "manele porcoase" ma desgusta total.

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Hm...asa si asastraight face

| SweetCandy a răspuns:

Copy copy copy asta e muzica din Romania

| eek a răspuns:

Chici.muzica romaneasca e un mare chici.nimic bun de ascultat. s a observat ca au prins la public 2-3 melodii de club.si acum totul e asa...eu cel putin detest muzica de club. e stupida. da'na.asta e

| Criiss16 a răspuns:

Depinde. Daca sunt manele, sunt penibile, deci nu-mi plac... Dar daca sunt alt gen de muzica, (house de ex.)mi se par ff reusite.happy

pupimik
| pupimik a răspuns:

Cam slaba.in sensul ca se merge pe acelasi..."calapod".
Ai scos o melodie care a prins la public... urmatoarele 3 vor fi la fel(in mare parte)...doar versurile si putin notele muzicale de pe fundal difera.
Cel putin asa mi se pare mie in mare parte industria muzicala din Romanica big grin

| I'm just me a răspuns:

Mie imi plac cam toate(exceptand manelele).

| lacri a răspuns:

Doar rockul made in romania suna bine.nimic altceva, gen e. m. i. l, omul cu sobolani. coma. crize. altar. luna amara. ab4. zero. vama. zob etc.

| just4fun_8801 a răspuns:

99% e foarte prosta

| annitu_7383 a răspuns:

Undele sunt de nota 100, iar altele...foarte nereusite (si nu ma refer numai la manele)winking

| yoyo_4559 a răspuns:

Majoritatea fac muzica in engleza. Desi versurile, daca le traduci, nu au nicio legatura, pe muzica sunt foarte ok. Mie imi plac happy

| 12xxxx34 a răspuns:

Mie mi se pare ca fiind d o calitate destul d proasta...si zic asta referindu-ma la muzica
nu la ''muzica'' gen manele... k aia nu e muzica

| danutza a răspuns:

Unele melodii sunt chiar f reusite :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inferioara celei internationale

| MGee a răspuns:

De 2 chestii sunt sigura in Romania : ca avem femei frumoase(dar si barbati happy comparativ cu alte tari oh go on) si avem multi artisti si oameni de valoare.

In ultimii ani muzica romaneasca a crescut calitativ destul de mult, cu toate ca si inainte de anul 2000 existau hituri. Din pacate nu toti cantaretii care au melodii in topuri stiu sa cante live... Iar asta ii cam trage in jos. Dar avem multe nume mari cu care ne mandrim in muzica happy Andra este o voce foarte buna, care poate sa cante orice cu adevarat happy Am auzit-o cantand manele, populara, muzica usoara si colinde si ii ies foarte bine toate happy Jos palaria

| altu_7870 a răspuns:

Amin lacri! bine ai zis happy si-as mai adauga celebrele iris si cargo.
in rest. manelele ies din discutie, nu-s muzica, sunt poluare fonica. si house-u' asta al nostru.nu prea ma incanta. nu numa' ca n-ascult eu de felul meu, doar ca sunt cam aceleasi melodii, cu cateva note schimbate, intrepretate de alti artisti si care au primit nume noi. e ca la rummy cand ai 3 formatii, da' cu aceleasi carti, iar ca sa faci o formatie, strici alta laughing n-ati inteles. oricum e tarziu si debitez prostii blushing