| dadaaaaa a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica populara? Practicati dansuri populare? Mie cel putin imi plac. dar nu din toate zonele... cel mai mult din banat :X...si am facut 2 ani de dansuri populare la ansablul timisu` din timisoara...

Răspuns Câştigător
| amaadina a răspuns:

Am fost si eu intr'o formatzie de dansuri populare, da' m-am lasat... acum spun poezii in grai big grin.

7 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

De dansat imi place sa o dansez[la nunti, botezuri, etc] Dar asa sa o ascult.:-&

| hândel a răspuns:

Ascult orice suna bine, si asta include unele melodii populare. Mi-a placut, si-mi place vocea Irinei Loghin.

| CopilRasfatzat a răspuns:

Am facut la scoala dansuri populare big grin dar mi-a placut

| emy a răspuns:

Eu nu am practcat nici dansuri populare, nici nu am cantat nicaieri, dat imi place muzica populara.Bine,nu imi plac chiar toate melodiile de populara, dar sunt multe care imi plac.

| mihaa a răspuns:

Tatal meu este din bihor si tare drag imi este atunci cand merg pe acolo si se aude muzica populara din masini, romanii adevaratii, de un o vreme ascult si eu muzicaa populara, chiar imi place dar cel mai tare imi placea vara in oras aglomeratie mare la semafoare si la mine in masina canta muzicaa populara

| Psihoterapeutul a răspuns:

Este un lucru foarte frumos ca iubesti muzica populara(folclorul). Ce este mai frumos ca traditile Romanesti? Avem printre cele mai frumoase dansuri populare din lume.Trebuie sa fim mandrii de acest lucru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut la scoala, imi place muzica populara, Maria Ciobanu este neintrecuta, eu n-am intalnit voce mai modulata si mai performanta, este extraordinara.