| a întrebat:

Ce parere aveti despre rockul japonez?
Daca va place, ce trupe ascultati?

Răspuns Câştigător
| AndyNyappy5 a răspuns:

Este genial!
ascult Miyavi, Gackt, SuG, AnCafe, AliceNINE, Megamasso, Ayabie, Dir En Grey, D`espairsRey, L`arcEnCiel, TokyoShitei [o melodieblushing], GazettE:X:X, LM. C, D=OUT si mai nou si kpop si jpop.big grin tie?

13 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Girugamesh
Uite o melodie de la ei:
http://www.youtube.com/watch?v=eWjugPdtMGc

| Kesariona a răspuns:

Si watashi e jrockeritsabatting eyelashes laughing
Si e fan mega-ultra-extra Anli Pollicino & Cobatting eyelashes
Si parerea mea e ca jrockul e o muzica.in orice caz, o mai mult decat ador love struck

| Sinedd a răspuns:

Nu-mi place deloc, e prea violent...mai ales EMO!
Tot felu' de videclipuri cu sange si crime...

| Sinedd a răspuns:

Ma refer la DeathMetal.
Stai linistata stiu mai multe ca tine despre Rockhappy!

| Sinedd a răspuns:

Nu, despre Jrock nu!

| AndyNyappy5 a răspuns:

@sinedd depinde care parte a jrockului o preferi.happy daca preferi visualul sau angura key... da, s-ar putea sa vezi sange si asa. dar daca te uiti la formatiile oshare...sunt absolut superbi! nu incerc sa-ti schimb deloc parerea, dar ma enerveaza sa vad ca jrockul e alaturat cultului emo. rolling eyesdaca asculti mesajele textelor, vezi ca nu sunt asa. cum am mai spus: visualul si stilurile apropiate lui pot fi mai sangeroase, cu mesaje urate sau despre sucid. insa poti gasi frumosul oriunde. trebuie doar sa-l cauti.winking nici eu nu sunt adepta stilurilor gotice sau prea dark. dar cum am spus: unele melodii au frumusetea lor. happy

| AndyNyappy5 a răspuns:

Intrebarea e despre Jrock nu Deathmetal. si poate sti mai multe despre rock decat mine, dar despre jrock...mai stii?happy

| GyeBaek a răspuns:

Imi place si ascult Olivia lufkin

| Miauti a răspuns:

Singura trupa este Maxim Hormone restul formatiilor le gasesti aici:
http://otakus.darkbb.com/

| BurN a răspuns:

Rockul Japonez zici? Si ce vrei sa ascult melodii ca in niste Brosure de Mancare? Abia intelegi ce spun aia.

| explică:

Multumesc de raspunsuri!
Eu ascult si-rock de vreo 2 ani.
Well,@AndyNyappy5, eu ascultbig grineluhi, Gakido, Alice nine, Mucc, The Gazette, X-japan, Luna sea, Screw, Unsraw, Sug, Miyavi ș. a. m. d.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E super.
in special The Gazette

| nimeni_3968 a răspuns:

Jrockul e super...ascult cel mai mult an cafe

dar imi place mai mult hip hop-ul (teriaky boyz)big grin\m/peace sign