| Gravewave a întrebat:

Ce părere aveţi despre trupa Truda?

19 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Una dintre trupele mele preferate.

Răspuns utilizator avertizat
| Duucu a răspuns:

Nu e rea.

| Crucified a răspuns:

E ok.

| Vans a răspuns:

Foarte faini.

| KristalPop a răspuns:

O trupă românească absolut genială.
Bestiali tipii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi place, e o trupă bună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Truda mi se pare una dintre cele mai bune trupe de metal din Romania. Daca mergi la un concert de-al lor, astia stiu sa te tina in priza.

| FearOfTheDark a răspuns:

O trupa faina.

| Dragosdoar a răspuns:

Nu sunt rai dar cateodata se cam dau prea mult in spectacol

| Dumniezău a răspuns:

E foarte misto trupa.

| MetalHead04 a răspuns:

E geniala trupa.

| TheUnforgivenIII a răspuns:

E chiar tare. Păcat că în România avem mai mulți ascultători de pop și de manele decât de rock/metal. Cred că dacă dai muzica asta la maxim într-un cartier de maneliști, dispar toți. Trupa asta-i genială.

| Wøodenpints a răspuns (pentru TheUnforgivenIII):

Și ai fi vrut ca toți idioții care ascultă pop și manele să asculte rock și metal?
Sunt și destui cretini care ascultă rock și metal, de care mi-e rușine mie că-s băgat în aceaași oală cu ei, nu-i nevoie de mai mulți.

| TheUnforgivenIII a răspuns (pentru Wøodenpints):

Aș fi vrut ca toți să asculte muzică bună. Adică să nu mai dai de "deștepți" care ascultă manele de pe mobil la maxim, pe difuzor, când trec pe lângă tine prin parc (eu am văzut destui, și îmi vine să le sparg fața) sau de pițipoance care ascultă Inna și spun că e cea mai bună. Sau direcționiste care îi idolatrizează pe amărâții ăia supraapreciați. Gândește-te cum ar fi să nu mai fie ascultată muzica aia de doi bani (ori să dispară) și ca toți să se trezească la realitate - să asculte muzică adevărată, să nu mai spună că One Direction i-a întrecut pe The Beatles, sau că Metallica e o trupă satanistă ș.a.m.d. Eu la asta mă refeream. Nu cred că m-ai înțeles.

| Wøodenpints a răspuns (pentru TheUnforgivenIII):

Am înțeles perfect. Dar eu nu as vrea ca toți să asculte ce muzică ascult și eu.
Sunt deja destui terminati pe viață care ascultă metallica la telefon și o mulțime de proaste îmbrăcate în negru ce se dau a fi rockerițe și le vezi bete pișate pe ele prin baruri.
Contează ce fel de om ești, nu ce muzică asculți. Că au și metalheazii uscăciunile lor de care probabil nimeni nu-i mândru.
Dacă pe unul care până mai ieri asculta manele la volum maxim, și de azi brusc va asculta rock sau ceva de genul, tot aceleași obiceiuri le va avea. Va rămâne la fel de cretin ca înainte doar că ascultă altă muzică. Atâta tot. Și cu asta nu se rezolvă absolut nimic.

| TheUnforgivenIII a răspuns (pentru Wøodenpints):

Mda. Ai dreptate. Muzica pe care o asculți spune ceva despre tine. Înseamnă că poate am vrut să spun că din păcate avem mulți "cretini" în România, care nu știu să asculte muzică bună. Dacă aveau ceva neuroni în cap, poate meritau să asculte rock sau metal, dacă nu sunt niște superficiali care ascultă rock/metal doar ca să se laude, sau să se creadă "mișto". Am înțeles ce ai vrut să spui. Oricum, trebuie să și simți muzica, să o înțelegi, nu numai să o asculți. Și mulți nu sunt în stare de asta.

| Wøodenpints a răspuns (pentru TheUnforgivenIII):

Nu neaparat, ți-am zis că am întâlnit o mulțime de cretini care să asculte ce ascult și eu. Am întâlnit și mulți oameni ok care să asculte altceva în afară de ce ascult eu.
Muzica spune ceva despre tine, dar nu totul. De fapt, spune doar o mică parte despre un om. Una extrem de mică.
De fapt, cred că 3 sferturi dintre ei sunt niște terminați cărora încă nu li se vede bala din colțul gurii.
Eu nu-s genul acela care cataloghează un om ca fiind inteligent doar după ce vede ce ascultă. Muzica este ceva cât se poate de irelevant, e mai important ce-ai în cap și cum gândești decât sunetele ce-ți satisfac auzul care-s doar un gust.

| Mayastoasa a răspuns:

Chiar misto trupa!