| LastChance a întrebat:

Ce parere aveti despre trupele de rock alternativ care s-au dat pe comercial? Adica trupe, acum cativa ani, foarte bune, acum acultate de toti ratatii.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| LastChance explică:

Uite despre ce vorbeam." Acum ascultate de toti ratatii"; primul exemplu : YouAREmyFuckyngLIFEnow

| AnaisC a răspuns:

Bine,e normal dupa cariere de 10-20 de ani buzunaru' sa se subtieze si cu toate schimbarile de stil muzical pe care le-a suferit industria e si normal sa se produca o schimbare in stilul muzical a legendelor rock'ului...sincer,nu ii condamn dar nici nu le da dreptate. Odata cu varsta si schimbarile de stil trebuie sa te adaptezi dupa schimbari avand in vedere ca fizicul, pletele nu te mai ajuta mi-e greu sa vad ca trupe gen Metallica s-au dat pe comercial si manelarii se mandresc ca le asculta dar...
Pace!
www.WarAndRiot.blogspot.com

| AG a răspuns:

Bai am observat si eu asta.
Eu sunt fana alternativ. E muzica pe care practic am crescut[Muse]. Si am observat ca in ultimul an, marea majoritate s-au schimbat. Iau ca exemplu noul album MCR, doaaaamne cat e de diferit. Si au ajuns sa fie difuzati in Romania. Si am vazut PITIPOANCE, care au si manele pe telefon, cu melodia Na, na, na. Abstraaaact.
Alta trupa ce s-a schimbat radical: panic at the disco. Mi-am facut cruce cand am ascultat albumul nou. Bine, s-au si despartit, dar still...wtf?
Bine acum stiu ca o sa mi se sara in cap ca ascult MCR si P! ATD. Dar pentru cei care nu au ce face si o sa comenteze la raspunsul meu, un sfat: go get a life!

| TheDarkEmpire a răspuns:

@LastChance laughing +1

| AidaAmaranta a răspuns:

Tu ce gen de muzica asculti?

sa nu zici ca rock laughing si inca ceva, rock alternativ? si eu ascult din cand in cand alternativ? care-i problema?

cica: acum ascultate de toti ratatii.

| Bastet a răspuns:

Hehe,tocmai acum cinci minute am văzut o tipă de 11-12 ani care asculta:"tokio hotel, link parca, ozzy osford, evanescence"...sad.cât despre trupe, or fii având ele nevoie de bani, dar e dezamăgitor că nu mai e acelaşi lucru.

| Pepper9 a răspuns:

Ce parere sa am? Proasta,bineinteles.Dar au nevoie de bani pentru ca si ceea ce se cauta se schimba asa ca... Oricum prefer sa ascult melodiile vechi ale lor, nu cele noi.
LastChance :YouAREmyFuckyngLIFEnow poate ca s-a exprimat gresit dar eu o cunosc si asculta rock bun. Daca asculta melodiile mai noi ale trupelor, le asculta pe cele care inca nu si-au schimbat stilul asa de mult incat sa fie trupe comerciale.

| Neah a răspuns:

Da...pai, cam de-asta nu mai ascult eu asa mult My chemical romance...
Si-au schimbat prea mult stilu...