| BSM a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatorii cantareti de rap?
Doc, Deliric 1, Vlad Dobrescu, Dragonu ak47, chimie, cedry2k, pachaman si sisu?

Cel mai expresiv primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

1.DOC e sublim,desi a avut cateva "scapari" pe Lucrare de Control, probabil are cel mai bun flow din Romania, si la el e de apreciat ca face chiar tot ce-i sta in putinta sa cante bine.
2.Deliric e cel mai bun rapper din tara,cu el am inceput,si ca artist,are tot respectul meu; versuri geniale,flow genial,prezenta de spirit,stie sa vorbeasca,are personalitate, si o sa demonstreze in urmatorii doi-trei ani, ca isi merita titulatura ce i-am dat-o eu.
3.Multi il lasa deoparte pe VD,dar DOC a zis bine despre el: "Cand o sa-si scoata Vlad albumu',sa va semnati demisia toti MC-ii din tara". Cand e pus sa cante cu mai multi,nu poti sa il descoperi cu adevarat, da' cand il lasi singur, rupe omu'.
4.Sa-mi fie cu iertaciune, da' n-ascult.
5.La fel.
6. Cedry2k nu doar ca e impotriva sistemului, dar vrea sa ne transmita si noua un semnal prin melodiile lui.Sa zici de versurile lui ca-s geniale,e blasfemie,e poezie pura,din aia de o citeau heralzii prin Olimp, si stateau Apollo si Hefaiston in limbi(uite rima!). Desi ca rapper e undeva pe 2, cam la egalitate cu DOC pentru mine,ca om, probabil e unul din cei care ma inspira cel mai mult, la ce gandire lucida are.
7.Pacha Man e baiat bun,are flow, stie sa vorbeasca, da' mie pur si simplu nu-mi place stilul lui.
8.Sisu e si geniu si idiot! Geniu,ca a facut muzica ce-a facut-o,care e rap mai pur chiar si decat Mafia, indraznesc sa zic, dar l-au prostit drogurile.Trebuia sa-si vada de treaba,de familie,si de rap,ca nu merge sa fii si rapper, si sa-ti pui in acelasi moment cariera in joc, de la niste cuie...